کد خبر: 941791 A

عسگری:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: کمیته اقدام اقتصادی استان تهران به منظور بهبود بازار، تولید مسکن را به عنوان اولویت اساسی در استان پیگیری می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه کمیته اقدام اقتصادی کرونا با اشاره به شرایط اقتصادی موجود، رونق مسکن را اولویت ضروری و شرط برون رفت از شرایط کنونی توصیف کرد و اظهار داشت: توسعه بخش مسکن رونق فعالیت بیش از ۱۶۰ رسته شغلی را در پی دارد .

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط استان باید با احصا شرکت‌های فعال درحوزه صنعت ساختمان و رفع مشکلات احتمالی آنان، نحوه تولید صنعتی مسکن را در دستورکار داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود ضمن انجام تعهد ساخت سهمیه تخصیص یافته مسکن به استان، برای توسعه مسکن در کنار شهرک‌های صنعتی و صنفی برنامه ریزی کنند.

عسگری استفاده از ظرفیت‌های تعاونی های مسکن کارمندان و کارگری را ضروری خواند و گفت: شرکت شهرک های صنعتی و اتاق اصناف می توانند با بررسی ظرفیت‌های موجود در شهرک‌های صنعتی و مجتمع های صنفی نسبت به تامین و تولید مسکن در نزدیکی محل کار اقدام کنند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به معیشت افزود: اگر به معیشت و خدمات موردنیاز مردم در شهرستا‌ن‌های اطراف و حاشیه تهران توجه بیشتری شود قطعا مشکلات مسکن در تهران تعدیل خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به احداث بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرستان‌های پردیس و پرند خاطرنشان کرد: با تصویب کمیته اقدام اقتصادی، تامین خدمات مورد نیاز این پروژه ها در دستورکار قرار دارد که کار واگذاری این واحدها در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر