کد خبر: 941461 A

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت با حضور نمایندگان آموزش و پرورش و دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش ایلنا، مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر در واکنش به لغو طرح سنجش سلامت نو آموزان و تاکید دکتر زالی در این زمینه گفت: روزی که فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در تهران در بحث به تعویق افتاد، پایگاه‌های سنجش سلامت را مطرح کرد ما مکاتبه‌ای با ستاد کرونای تهران انجام دادیم.

وی افزود: در ادامه آنها نیز به ما اعلام کردند که اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود و دغدغه‌ای در این خصوص نباشد پایگاه‌ها اجازه فعالیت خواهند داشت. طبق توافقی که با  ستاد کرونای تهران صورت گرفت، پایگاه‌های سنجش با رعایت پروتکل‌ها فعالیت خود را ادامه دادند.

ثقفی با تاکید بر اینکه در هر پایگاه روزانه تنها ۲۰ نفر سنجش می‌شوند، گفت: شاید در طول یک روز ۲۰ نفر به یک پایگاه بروند که با رعایت پروتکل‌ها نگرانی وجود نخواهد داشت. آمار کلی مراجعه کنندگان برای پایه اول در شهر تهران روزانه ۲۰۰۰ نفر است که البته در پایگاه‌های مختلف تقسیم می‌شوند. در هر صورت اگر ما سنجش را انجام ندهیم در آغاز سال تحصیلی با مشکل مواجه خواهیم شد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ما سعی کردیم برای کاهش نگرانی‌های والدین هم پروتکل‌ها رعایت شود یعنی دغدغه‌های بهداشتی کاهش یابد و هم از معاینه دهان، دندان و گوش جلوگیری به عمل آید. ضمن اینکه از ستاد کرونای تهران استعلام کردیم؛ پایگاه‌های سنجش محصول همکاری مشترک آموزش و پرورش و سه دانشگاه علوم پزشکی است.

ثقفی توضیح داد: تعداد افرادی که روزانه برای این سنجش مراجعه می‌کنند با توجه به نوبت‌دهی‌ها محدود است اما در عین حال مراکزی که سنجش را انجام می‌دهند وسعت بیشتری دارند. در این مراکز نمایندگانی از آموزش و پرورش و نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی حضور دارند که با این تدبیر آنها نگرانی‌های والدین رفع خواهد شد.

کرونا سنجش سلامت نو آموزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر