کد خبر: 940762 A

رئیس سازمان امداد و نجات:

رئیس سازمان امداد و نجات کشور گفت: امدادرسانی درآذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و گیلان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات کشور درباره حوادث جوی که تا صبح امروز در کشور رخ داده است، گفت: ١٣ استان (آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی و شمالی، زنجان،سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران) متاثر از بارش های روز های گذشته شدند. 

او با بیان اینکه تاکنون به ٥٨ شهر و روستا امدادرسانی شده است، افزود: تاکنون ١٨٨١ نفر امداد رسانی شده اند و ٤٢نفر به مناطق امن منتقل شده اند. 

رئیس سازمان امداد و نجات کشور افزود: همچنین ١٤٧ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند. 

او درخصوص آمار فوتی های حوادث جوی کشور طی روزهای گذشته گفت: در اثر این حوادث ٤نفر دراثر سیل و رعد و برق جان خود را از دست داده اند. یک مرد ١٩ساله در شهرستان آمل از استان مازندران در اثر رعد و برق، یک خانم ٦٥ساله در شهرستان تالش استان گیلان و دو مرد نوجوان در شهرستان اردبیل در اثر سیل جان خود را از دست دادند. 

ولی پور همچنین از تخلیه آب از١٤١واحد منزل مسکونی خبر داد و گفت: ١١٣تیم (٤٠٩نفره) به این مناطق اعزام شده اند.تاکنون ٤١دستگاه چادر، ٢٩٨ تخته پتو، ١١٢تخته موکت، ١٩٤ بسته غذایی، ٨٠کیلوگرم برنج، ١٠٦کیلوگرم حبوبات در بین آسیب دیدگان از این حوادث توزیع شده است. 

رئیس سازمان امداد و نجات کشور افزود: امدادرسانی در آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان وگیلان ادامه دارد.

رعد و برق سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر