کد خبر: 939623 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاثیر کرونا بر درآمدهای دانشگاه آزاد گفت: کرونا درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد را تحت شعاع قرار داده و تعطیل کرده است.

«احمد حیدری» سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به گلایه برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص افزایش شهریه‌ برای ترم تحصیلی سال آینده و با توجه به اینکه اغلب کلاس‌های درس به صورت مجازی خواهد بود، گفت: در حال حاضر افزایش شهریه‌ها اعلام نشده که تا چه درصدی افزایش خواهد داشت. ضمن اینکه هیئت امنا باید مصوب کند که ارقام و افزایش شهریه تا چه میزان باید باشد. 

وی ادامه داد: علاوه بر اینها هزینه کلاس‌های مجازی برای دانشگاه بیشتر از کلاس‌های حضوری است، زیرا هزینه سرور، پهنای باند و مواردی از این قبیل باید پرداخت شود. ضمن اینکه حقوق اساتید و کارمندان را نیز باید در نظر داشت. نکته دیگر اینکه حقوق سالیانه کارمندان و هیئت علمی افزایش پیدا می‌کند و افزایش حقوق کارمندان و هیئت علمی هر ساله است. 

حیدری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها توسط شهریه‌ها اداره می‌شوند، گفت: دانشگاه آزاد هم از محل شهریه‌‍‌ها اداره می‌شود و هم بودجه دولتی ندارد. باید بدانید هزینه آموزش مجازی از حضوری بیشتر است، چون پهنای باند و هزینه‌های دیگر هم دارد و همان استادی که سر کلاس می‌آید، اکنون در حال آموزش مجازی است در حالی که حقوق کارمندان فرقی نمی‌کند و سال به سال طبق جداول کشوری افزایش پیدا می‌کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاثیر کرونا بر در آمدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کرونا درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد را تحت شعاع قرار داده و تعطیل کرده است. 

حیدری در پاسخ به این سوال که با توجه به آنکه آموزش مجازی، هزینه مضاعفی را به دانشجویان تحمیل کرده، آیا امکان مساعدت به آنها در زمینه شهریه وجود دارد یا خیر؟ گفت: ترم قبل یک ترم اولیه برای کلاس مجازی بود و پیش‌تر کسی فکری برای این شرایط نکرده بود. یک باره کرونا آمد و برگزاری کلاس‌های مجازی اجباری شد، ولی به نظرم ترم‌های بعد کیفیت آموزش‌های مجازی خوب خواهد بود. 

وی در واکنش به این گلایه از سوی دانشجویان که شنیده شده کلاس‌ عملی تربیت‌ بدنی با ظرفیت ۳۰ نفر از قرار بر برگزاری است، گفت: هر آموزش مجازی چه عملی و چه نظری که برگزار شود، حتما تحت نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا است. همچنین هر آموزشی که قرار است در دانشگاه برگزار شود باید، پرتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کاملا در خصوص آن لحاظ شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کلاس‌های آزمایشگاه‌هایی که در دانشگاه آزاد برگزار می‌شود، پیش‌تر به این صورت بود که در ترم‌های قبل که مشکل کرونا نبود هر کلاس آزمایشگاهی بین ۱۵ تا ۲۰ نفر دانشجو داشت، اما اکنون به خاطر تعداد دانشجویان در آزمایشگاه تقسیم‌بندی شده است.

وی افزود: در هر جلسه از آزمایشگاه‌ها سه نفر باید در آزمایشگاه حضور داشته باشند. در کلاس‌های تئوری هم به این صورت است و تربیت بدنی هم شامل همین موارد بوده و تمام پرتکل‌های بهداشتی در آن رعایت می‌شود. درس تربیت بدنی کلاس حضوری ندارد و امتحانش به صورت تئوری و مجازی برگزار شده است، ممکن است برای کلاس‌های عملی سالن ورزشی باشد که یک فضای آزاد است و در آنجا نرمش می‌کنند. 

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تربیت بدنی عملی در کلاس انجام نمی‌شود، ولی بخش تئوری آن در فضای مجازی برگزار شده است. طبق پروتکل‌های بهداشتی بخش عملی آن در سالن ورزشی است، اما باید دید که این سالن‌ها چقدر فضا دارند، اگر جایی این نکته را رعایت نکردند، حتما به آنها تذکر داده خواهد شد.

اینترنت حقوق دانشگاه آزاد کرونا حقوق کارمندان احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر