کد خبر: 939426 A

غلامی:

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به طور قطع آزمون‌های کنکور امسال در تابستان برگزار خواهد شد و به شهریور نمی‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آزمون سراسری ارشد و دکتری سال ۹۹ گفت: زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر نخواهد کرد و اگر زمان کنکور دکتری تغییر کند زمان کنکور ارشد هم تغییر خواهد کرد. 

او در ادامه بیان کرد: این تعویق، نظر کارشناسی وزارت بهداشت بود، اما به طور قطع آزمون‌های کنکور امسال در تابستان برگزار خواهد شد و به شهریور نمی‌رسد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بحث تغییر تاریخ آزمون دکتری و ارشد به وزیر بهداشت منتقل شده و محوریت این مسأله از سوی رییس جمهوری به دکتر نمکی محول شده و در نهایت وی باید اعلام کند.

او در واکنش به اینکه گفته می‌شود، آزمون دکتری و ارشد دو هفته دیگر برگزار می‌شود، گفت: این نظر کارشناسی وزارت بهداشت است و آنها می‌گویند، شاید در یک فاصله‌ای بتوان آن را اعلام کرد، البته به من فعلا خبری داده نشده است. آنها می‌گویند اگر بتوانیم زمان را تغییر دهیم، شاید بتوانیم از این پیکی که اتفاق افتاده عبور کرده باشیم و نگرانی‌هایمان کمتر شده باشد.

وزیر علوم گفت: ما تلاشمان است کنکور سر موقع برگزار شود، زیرا در آینده معلوم نیست، شرایط چطور شود، اما نظر وزارت بهداشت برای ما مهم است، این مهم است که آنها بگویند که الان مشکل خاصی هست یا خیر. ما نیز منتظریم دکتر نمکی نظر خود را اعلام کنند.

منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر