کد خبر: 938943 A

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: با اینکه بیش از ۱۸ استان در وضعیت هشدار و قرمز کرونا قرار دارند اما کماکان شرایط به نوعی مدیریت می شود که گویا در شرایط پسا کرونا قرار داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا نژاد بهرام درجریان دویست و بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران طی تذکر  با اشاره به عدم برقراری محدودیت های کرونایی گفت: روزانه به صورت میانگین  شاهد بستری بیش از ۶۰۰ بیمار جدید کرونایی و فوت ۷۰ نفر در تهران هستیم که شرایط بحرانی پیک دوم کرونا در تهران را نشان می دهد و نگرانی های شهروندان گسترش پیدا می کند.

او ادامه داد:اما عدم پیش بینی ساز و کار اجرایی روشن بر نحوه عملیاتی کردن مصوبه اجباری شدن ماسک در محل های پرتردد  بر وخامت اوضاع اضافه کرده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران تاکید کرد: ضرورت تصریح و تدقیق اقدامات لازم در جهت مبارزه با شیوع کرونا در بخش های دولتی و خصوصی الزامی است.

نژاد بهرام با بیان اینکه تهران به عنوان پایتخت کشور با جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر در روز، متراکم ترین شهر ایران به شمار می‌رود، افزود: بیش از ۵۰درصد مردم تهران برای حضور در محل کار و ۲۵ درصد برای خرید روزانه از منزل خارج می شوند که نشان دهنده حضوری پرتجمع در سطح شهر است و  کنترل شیوع بیماری امکان پذیر نیست. لازم است رئیس شورای محترم ملی مبارزه با کرونا هرچه زودتر و بیشتر نسبت به محدودیت های اعمال شده و جدید برای عدم حضور شهروندان به شکل عمومی در سطح شهر اقدامات لازم را انجام دهد. 

او ادامه داد: بی تردید کارگزاران نظام و در رأس آن اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا مسئولیت شرعی و قانونی در قبال صیانت از جان یکایک شهروندان را برعهده دارند. با این حال علی رغم قرار گرفتن بیش از۱۸ استان در وضعیت هشدار قرمز، کماکان شرایط به نوعی مدیریت می شود که گویا در شرایط پسا کرونا قرار داریم  و صرفا بر استفاده شهروندان از ماسک به عنوان ابتدایی ترین و ساده ترین راه حل تاکید می شود.

نژادبهرام با بیان اینکه حتی اجازه کوچکترین تصمیم گیری در سطح محلی داده نمی شود که این امر با توجه به بحرانی بودن شرایط و لزوم اتخاذ تصمیمات در اسرع وقت، یقینا در بروز جدی بحران بدین شکل موثر بوده است، افزود:  قرار گیری ایران در جمع سه کشور دارای بالاترین تلفات ناشی از ویروس کرونا طی یک هفته گذشته نیز خود گواهی بر این موضوع است. 

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: لذا از جایگاه نماینده مردم پایتخت به رییس ستاد ملی مقابله با کرونا تذکر می دهم نسبت به اعمال محدودیت های شدید در رفت و آمد غیرضرور، جلوگیری از تجمعات، اجباری شدن دور کاری کارکنان و غیره  اقدام کند و اجازه اعمال محدودیت ها لااقل تا سقف مشخصی را به سطوح محلی تفویض اختیار کند. اینکه رئیس ستاد کرونا در شهر تهران می گوید اجازه اعمال اقدامات لازم را ندارم باعث نگرانی شهروندان تهران شده است. 

زهرا نژادبهرام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر