کد خبر: 938846 A

حریرچی خبر داد:

حریرچی گفت: در تهران طی ده روز گذشته استفاده از ماسک از ۱۰ درصد به ۵۰ درصد و در مراکزاستان‌ها از ۲۰ درصد به بیش از ۷۵ درصد رسیده، ولی این کافی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در حین بازدید از بیمارستان‌ها گفت: من از مردم خواهش می‌کنم که موارد را رعایت می‌کنند، درست است که بیمارستان‌های ما با تمام قوا آماده هستند اما خیلی از بیماران سرطانی، دیابتی و... از اسفند تا به الان به بیمارستان مراجعه نکرده‌اند و الان باید به آنها خدمات دهیم و در واقع اکنون با یک دوگانگی بین بیماران عادی و کرونا درگیر هستیم.

حریرچی افزود: حتی زمانی که کرونا نبود ما در بخش مراقبت‌های ویژه مشکل داشتیم، درست است که ۱۵۰۰ تخت آی سی یو تامین کردیم اما باتوجه به اینکه فصل پاییز را پیش رو داریم باید سعی کنیم پرسنل درمانی را درک کنیم و بیشتر مراقب گروه‌های خاص و سالمندان باشیم.

وی تاکید کرد: برای پیشگیری از کرونا مردم باید مرتبا شستشوی دست‌ها و استفاده مکرر از ماسک را در دستور کار قرار دهند. همچنین فاصله گذاری اجتماعی تا یک و نیم متر را رعایت کنند.

حریرچی گفت: در تهران طی ده روز گذشته استفاده از ماسک از ۱۰ درصد به ۵۰ درصد و در مراکز استان‌ها از ۲۰ درصد به بیش از ۷۵ درصد رسیده ولی این کافی نیست. اگر ۸۰ تا ۹۵ درصد مردم ماسک بزنند ما نتیجه بهتری  نسبت به فرودین ماه خواهیم داشت و حتی ممکن است به کاهش زیر ۱۰ نفر آمار مرگ و میر در روز برسیم.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: راه مقابله با کرونا از بیمارستان نیست و اگر روند عدم رعایت ادامه پیدا کند،‌ ظرفیت‌های ما کفاف نمی‌دهد،‌ بنابراین راه مقابله با کرونا پیشگیری است. تاکید می‌کنیم که مردم باید مراودات را کاهش دهند تا بتوانیم بر این ویروس غالب شویم.

بیمارستان ماسک معاون وزارت بهداشت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر