کد خبر: 938125 A

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور از تحویل ۲۱۰۰ مسکن ویژه خانوارهای دارای بیش از دو معلول همزمان با آغاز هفته بهزیستی خبر داد.

به گزارش ایلنا، مسعود آسیما، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور به چهلمین سال تاسیس سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: این هفته را با گرامیداشت یاد و خاطره موسس این سازمان، دکتر محمدعلی فیاض بخش آغاز می‌کنیم. امسال هفته بهزیستی از شنبه ۲۱ تا ۲۶ تیرماه با شعار بهزیستی در گام دوم شفافیت، تحول خدمت و ارتقای سلامت اجتماعی در بستر خانواده برگزار می‌شود. همچنین برنامه‌هایی را برای این هفته تدارک دیده‌ایم که با توجه به شرایط کشور و شیوع کرونا بیشتر در فضای مجازی و ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه الکترونیکی مجوزهای سازمان بهزیستی و رونمایی از صورت‌های مالی سال ۹۸ بهزیستی در راستای شفافیت بخشی از برنامه‌های این سازمان در هفته آتی هستند، ادامه داد: اورژانس اجتماعی نیز مانوری را در سراسر کشور در مناطق پرتردد شهرها برگزار می‌کند و راهنمایی‌های لازم را در زمینه پیشگیری از کرونا و آگاهی‌بخشی در زمینه فعالیت‌های بهزیستی ارائه می‌دهد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه روز۲۲ تیرماه افتتاح همزمان ۲۱۰۰ پروژه مسکن مددجویان و معلولان سازمان بهزیستی را خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: این مسکن‌ها به خانواده‌های دارای دو معلول به بالا تحویل داده می‌شود. روز سه شنبه نیز شورای مشورتی مدیرکل‌های سازمان بهزستی برگزار می‌شود که این شورا متشکل از فرزندان موفق سازمان بهزیستی است.

آسیما خاطرنشان کرد: روز ۲۴ تیرماه نیز مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد به شکل ویدئو کنفرانس در ۶ استان افتتاح می‌شود. تفاوت این مراکز با مراکز قبلی این است که علاوه بر کار درمان معتادان، زمینه اشتغال آنها را هم فراهم می‌کند. روز ۲۵ تیرماه هم با نشست دبیرخانه مناسب سازی ویژه معلولان شروع می‌شود و در فرهنگسرای هنر هم آثار دارای معلولیت رونمایی خواهد شد. همچنین رونمایی از تمبر یادبود چهلمین سالگرد بهزیستی و افتتاح خانه‌های کوچک توانبخشی با حضور رئیس بهزیستی به شکل ویدئو کنفرانس از دیگر برنامه‌های هفته بهزیستی است.

وی ادامه داد: سامانه دیده بان هم که سامانه نظارتی بهزیستی است در انتهای هفته بهزیستی افتتاح می‌شود. همچنین مردم از این پس می‌توانند از طریق تلفن ۱۴۸۲ موارد نظارتی خود را به اطلاع دستگاه‌های نظارتی بهزیستی برسانند.

مسعود آسیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر