کد خبر: 937326 A

با هوشیاری و تلاش همه جانبه کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان، یک فقره فرار مالیاتی ۱۱۰۰میلیارد ریالی شناسایی و کشف شد.

به گزارش ایلنا، سردار "غلامرضا جعفری" فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح این خبر گفت: کارشناسان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان در پی وصول یک فقره گزارش فرار مالیاتی، پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: با انجام تحقیقات و اقدامات تخصصی لازم و با همکاری اداره کل امور مالیاتی استان مشخص شد، یکی از مودیان مالیاتی به نام یک شرکت مشخص از سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴ در سطح شهرستان "بندرعباس" در راستای انجام فعالیت های گسترده اقتصادی خود از جمله واردات کالا با اخذ کارت بازرگانی فعالیت داشته که با گذشت چندین سال از تاسیس این شرکت هیئت مدیره آن هیچ گونه اظهار نامه ای برای اعلام اقدامات تجاری به اداره امور مالیاتی استان ارسال نکرده اند.

این مقام انتظامی استان اظهار داشت: با انجام اقدامات پلیسی و حضورکارشناسان انتظامی در اداره کل امور مالیاتی و اداره کل گمرکات استان نسبت به رصد میزان واردات، نوع کالای وارد شده و غیره اقدام که نهایتا مشخص شد شرکت مذکور از طریق یکی از گمرکات استان کالاهای مختلفی از جمله خودرو، لاستیک و برنج را به صورت کلان و توسط افرادی با استفاده از وکالتنامه از سوی شرکت ترخیص کرده اند.

سردار جعفری خاطر نشان کرد: با بررسی های دقیق و تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در خصوص عملیات های تجاری انجام شده مبلغ یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بدهی مالیاتی مرتبط با عملکرد سال های ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۴ توسط اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان استخراج شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اذعان کرد: اقدامات تکمیلی لازم برای شناسایی اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مورد نظر انجام و مشخص شد مدیر عامل شرکت از موقعیت و بی سوادی زنی که در منزلش کار می کرده سوء استفاده کرده و به بهانه بیمه کردن وی، نامبرده را به دفتر اسناد رسمی و اداره ثبت شرکت ها برده و با ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی به نام او اقدام به فعالیت اقتصادی در سطح شهرستان "بندرعباس" می کرده است.

این مقام انتظامی استان افزود: با توجه به اینکه شرکت مذکور وجود خارجی نداشته و آدرس دقیقی از محل سکونت این زن در دسترس نبود با بهره گیری از شیوه های خاص پلیسی محل سکونت وی شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی نامبرده به پلیس امنیت اقتصادی استان احضار شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده از وی در خصوص نحوه فعالیت و فرار مالیالی با توجه به اظهارات این زن، متهم اصلی پرونده شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد، نامبرده در بازجویی های فنی به عمل آمده و مواجهه با دلایل و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و صراحتا به ثبت شرکت به نام غیر، فرار مالیاتی و عدم آگاهی خانم مذکور از بزه انتسابی معترف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده قضائی به دادسرا اعزام و در اجرای دستور مقام قضائی ضمن الزام به پرداخت مالیات وضع شده، به اتهام سوء استفاده از مجوز افراد غیردر خصوص واردات کالا و همچنین جعل امضاء اوراق گمرکی با قرار وثیقه روانه زندان شد.

فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر