کد خبر: 937134 A

با حضور رئیس کمیته امداد و نمایندگان گروه‌های جهادی، ۹ دستگاه یونیت مجهز دندانپزشکی به منظور ارائه خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان، به مناطق محروم هشت استان کشور ارسال شد.

به گزارش ایلنا، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم ارسال یونیت‌های دندانپزشکی به مناطق محروم کشور، با اشاره به اقدامات موثر گروه‌های جهادی در خدمت‌رسانی به مناطق محروم کشور، گفت: یونیت‌های مجهز دندانپزشکی توسط جهادگران گروه‌های جهادی تهیه شده و امروز ۹ دستگاه یونیت برای ارائه خدمات سلامت دهان و دندان به مناطق محروم در هشت استان کشور ارسال شد.

وی به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب در خصوص مردمی شدن کمیته امداد تاکید کرد و ادامه داد: گروه‌های جهادی پیشگام  مردمی شدن فعالیت‌های امداد هستند و چنین اقداماتی، تکریم و کرامت خدمت‌گیرندگان را در پی دارد.

رئیس کمیته امداد به هزینه‌های بالای بهداشت دهان و دندان اشاره کرد و افزود: در حوزه سلامت به ویژه خدمات پر هزینه، موظفیم که به مناطق محروم و حتی به منازل مددجویان  مراجعه کنیم زیرا افراد نیازمند توان پرداخت هزینه را نداشته و به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند.

بختیاری با بیان اینکه کمیته امداد و گروه‌های جهادی در ارائه خدمت به محرومان همکار و همراه هستند، اضافه کرد: سال گذشته ۱۴۰ گروه جهادی با کمیته امداد همکاری داشتند که این تعداد تا پایان سال جاری به هزار گروه جهادی فعال خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: با فعالیت‌های گروه‌های جهادی، مساجد در مناطق محروم تبدیل به پایگاه محرومیت‌زدایی شده است و این گروه‌ها در عرصه‌های مختلف از کشاورزی و دامداری گرفته تا پرورش طیور و آبزیان، به عنوان راهبران شغلی متخصص، به کارآفرینان مشاوره می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ۵۵ درصد خانواده‌های تحت حمایت امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: با تلاش این خانواده‌ها، فرش دستباف مددجویان امداد دارای برند بین‌المللی شده و در سطح شناخته شده است.

سید مرتضی بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر