کد خبر: 937082 A

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رونمایی ۴۰ خودروی نوسازی شده ناوگان حمل پسماندهای بیمارستانی در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا،  صدرالدین علیپور با اشاره به تجربه موفق این سازمان در ساماندهی پسماندهای بیمارستانی همزمان با شیوع ویروس کرونا گفت: در ماه های گذشته و همزمان با اوج گیری شیوع ویروس کرونا در تهران، میزان پسماندهای بیمارستانی از حدود ۷۰ تن به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرد که انتقال و دفن این میزان پسماند که تمام آن ها عفونی تلقی شده و در سایتی مجزا دفن می شدند، کار بسیار دشواری بود. 

وی ادامه داد: با وجود سختی امور، سازمان مدیریت پسماند با برقراری ارتباط با سازمان بهداشت جهانی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خوبی توانست شرایط را مدیریت و پسماندهای عفونی ۱۵۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی را جمع آوری و دفن کند. همین امر هم موجب شد در اوج شیوع ویروس هیچ دغدغه ای از سوی مسئولان و مردم در مورد پسماندهای بیمارستانی مطرح نشود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه تجربه سخت کرونا، بحث ضرورت نوسازی بخش عظیمی از ناوگان حمل پسماند را تقویت کرد، گفت: در ماه های گذشته از طریق رایزنی با پیمانکاران، آن ها را مجاب کردیم علی رغم نوسانات ارزی ۴۰ دستگاه از ناوگان حمل پسماند بیمارستانی را نوسازی کنند. ناوگان جدید مجهز به سیستم ردیاب (GPS) است و این بار به موضوع نصب سیستم جلوگیری از نشت شیرابه به شکل ویژه تر توجه شده است. 

به گفته علیپور؛ مراسم رونمایی از ۴۰ دستگاه خودروی نوسازی شده اواخر تیرماه برگزار خواهد شد. 

ربراساس گزارش وابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در روزهای گذشته حجم پسماندهای کرونایی در تهران افزایش یافته است، تصریح کرد: در روزهای اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا با افزایش ۱۰ درصدی زباله های بیمارستانی نسبت به یک ماه گذشته رو به رو بوده ایم. در حال حاضر نیز ۵۰ خودرو مسئولیت جمع آوری و انتقال زباله های عفونی را برعهده دارند.

زباله های عفونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر