کد خبر: 936641 A

استاندار البرز با بیان اینکه کلانشهر کرج و ۵ شهرستان البرز در وضعیت قرمز قرار دارند، از اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عزیزاله شهبازی استاندار البرز درباره تعطیلی صنوف پرخطر و پرریسک به مدت یک هفته در کرج گفت: متاسفانه از ۱۴ خردادماه نسبت کسانی که به بیمارستان‌های استان البرز مراجعه می‌کنند و افرادی که فوت می‌شوند و بیمارانی که به تخت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند روند افزایشی داشته است.

وی با بیان اینکه در یک هفته اخیر این شیب افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، ادامه داد: ۵ شهرستان استان البرز شامل پردیس، اشتهارد، نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان و همچنین کلانشهر کرج در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

استاندار البرز با تاکید براینکه از امروز هم وضعیت کلانشهر کرج قرمز شده است، تصریح کرد: ما پیشنهاداتی را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دادیم که با برخی از این پیشنهادات موافقت شده است همچنین بحث اجباری شدن ماسک در اماکن عمومی نیز در این استان رعایت می‌شود.

شهبازی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در این استان خاطرنشان کرد: استخراهای سرپوشیده، سالن‌های سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، مساجد و مصلی‌ها، اماکن ورزشی، قهو‌خانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، همایش‌ها، باغ وحش‌ها و شهربازی‌ها به مدت یک هفته در سراسر استان تعطیل است. همچنین برگزاری  مراسم اجتماعی، مذهبی و انجام ورزش‌هایی نظیر جودو، کشتی و کاراته لغو شده است.

وی با بیان اینکه هیچ دستگاهی به افرادی که فاقد ماسک هستند خدمات ارائه نمی‌دهند، تصریح کرد: از دیگر اقدامات ما اعمال محدودیت تردد زوج و فرد خودروها در کلانشهر کرج است و همچنین پیشنهاداتی مبنی بر کاهش ساعات کار و تعطیلی پنجشنبه‌ها را نیز داشتیم همچنین با توجه به اینکه ما با استان تهران در خصوص جمعیت کاری تهاتر داریم و روزانه ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در بین استان تهران و البرز در حال تردد است ما درخواست کردیم تا ۲ سوم از جمعیت کارمندی در خانه بمانند و از فرمول دروکاری استفاه کنیم.

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر