کد خبر: 936240 A

سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی از عنایت آزغ جوانی که با شجاعت و مسئولیت اجتماعی جان یازده هموطن را نجات داده بود تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش ایلنا، متن پیام سعیدرضا عاملی به شرح ذیل است:

مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را زندگی بخشیده است.

[سوره مبارکه مائده/ آیه ۳۲]

خبر تلخ انفجار کلینیک سینا که در آن تعدادی از هموطنان عزیز جان خود را از دست دادند و برخی دیگر نیز آسیب دیدند قلب هموطنان را در این روزها به درد آورد و ضرورت توجه به استانداردهای ایمنی به عنوان یک اصل مهم برای پایداری بنا و تامین سلامت انسان بیشتر نمایان شد.

اما خبر دیگری که امید را در دل ها زنده کرد حس مسئولیت اجتماعی و ایثار جوانی بود که با شجاعت توانست 11 نفر از هموطنان را از این حادثه و خطر مرگ نجات دهد.

سال ها در کتاب های درسی داستان ریزعلی خواجوی به عنوان نماد ایثار و فداکاری تدریس می شود و اتفاق اخیر با قهرمانی عنایت آزغ نشان داد که همچنان حس مسئولیت اجتماعی و فداکاری در جوانان ایرانی موج می زند و این کار جوان شجاع دهه هفتادی که از طریق دست فروشی برای امرار معاش تلاش می کند جای بسی قدردانی و احترام دارد و الحق باید عنایت آزغ را نماد مسئولیت اجتماعی و فداکاری الهی دانست و مورد قدردانی قرار داد.

بدینوسیله صمیمانه ترین سلام و تحیات خود را به جناب آقای عنایت آزغ جوان شجاع، متعهد و فداکار خوزستانی ابراز داشته و از این اقدام قهرمانانه ایشان کمال تقدیر و تشکر را دارم و ان شاءالله این کار فداکارانه که مقوم حس مسئولیت پذیری در جامعه و یادآور رشادت های جوانان این سرزمین در دفاع از کشور در جنگ تحمیلی است در نزد خداوند متعال ماجور خواهد بود و همانطور که رسول اکرم (ص) فرموده اند بهشت برین پاداش خداوند متعال برای شماست که جان تعدادی از انسان های مسلمان را نجات داده اید.

سعید رضا عاملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

جنگ تحمیلی سلامت شورای عالی انقلاب فرهنگی مرگ جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر