کد خبر: 935953 A

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: سوال اساسی من از شهرداری این است که چرا حکم توقف کار در کلینیک سینا را پیگیری نکرده است؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا نژادبهرام در جریان دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران پس از استماع گزارش شهرداری تهران در خصوص حادثه کلینیک سینا گفت: سوال من از شهردار منطقه است و می‌خواهم به آن پاسخ بدهند. اول اینکه کاربری ساختمان مسکونی بوده و ضوابط مسکونی را هم رعایت کرده است و بر همین اساس فرم تخلف ماده ۱۰۰ برای آن تهیه می‌شود و حکم می‌گیرد اما چرا آن حکم اجرا نمی‌شود؟

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به حضور ۷۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: اگرچه که هنوز احکام این پرونده‌ها اجرا نشده و به صورت ماهانه در حدود ۶۰ تا ۷۰ پرونده در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ در حال بررسی است اما برای من جالب است که این ملک در کنار شهرداری منطقه قرار دارد، چرا باید روی حیاط پوشیده شود و از آن استفاده دیگری بشود؟

نژادبهرام ادامه داد: چرا نیم طبقه به پشت بام این ملک اضافه شده و حکمی اجرا نشده است؟ این در حالی است که اگر یک مغازه‌دار تخلف کوچکی داشته باشد و از حدود تعیین شده تجاوز کند، سریعا نیوجرسی‌های شهرداری دم در مغازه گذاشته شده و به مغازه‌دار اجازه کار داده نمی‌شود. چرا شهرداری جلوی این ملک نیوجرسی قرار نداده است؟

وی افزود: چرا اخطارهایی که سازمان آتش‌نشانی به این سازمان داده پیگیری نشده است؟ از شهرداری این سوال اساسی را دارم که چرا این مسئله را پیگیری نکرده است و احکام صادره را اجرا نکرده‌اند؟

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در پایان از شهرداری درخواست کرد تا اسامی ساختمان‌های ناایمن را منتشر کند.

تجاوز شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر