کد خبر: 934455 A

حریرچی مطرح کرد:

معاون کل وزیر بهداشت درخصوص جزئیات اقدامات ویژه مقابله با کرونا در ۱۳ استان کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ایرج حریرچی در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر گفت: باید اقدامات قابل توجهی با توجه به افزایش آمار ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا انجام شود. با توجه به مصوبه ستادملی کرونا مبنی بر اینکه وزاری کشور، بهداشت و درمان به استناد گزارش ستادهای استانی درباره وضعیت جاری و احتمالات آتی شیوع بیماری و با تصویب کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا،‌ اقدامات ضروری را برای کاهش شیوع بیماری و یا افزایش بازگشایی هوشمند در سطح استان،‌ شهرستان و شهر را بنابر مورد پیشنهاد می‌کنند. اجرای این اقدامات پس از تایید رئیس جمهور اجرایی خواهد شد. 

حریرچی با بیان اینکه شاهد مشکلاتی در ۱۳ استان از جمله تهران هستیم، افزود: موافقت شده است که در ۱۳ استان"  سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، خراسان رضوی، تهران، البرز و کرمان" در گروه سه و چهار  اقداماتی را انجام دهیم و به مدت یک هفته محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: گروه سه و چهار که مجوز داده شده است تا استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بتوانند برای آنها تصمیم بگیرند. گروه سه شامل دانشگاه‌ها، مدارس،‌ حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌ها یفنی و حرفه‌ای، زبانسراها،‌کتابخانه‌ها،‌ مهدهای کودک،‌استخرهای سرپوشیده،‌ سینما،‌ تئاتر و مراکز مشابه،‌ موزه و باغ موزه،‌ تالار پذیرائی،‌ آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کاهش زمان فعالیت مترو  و حمل و نقل عمومی درون شهری، مساجد و مصلی ها و مکان‌های برگزاری آزمون‌های حضوری است.

او ادامه داد: گروه ۴ برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌‌ها، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، انجام دورکاری شاغلین گروه حساس، کافه، قهوه‌خانه، چایخانه و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی را شامل می‌شود. 

حریرچی با بیان اینکه اختیارات موردی به استان‌ها داده شده به اجرای یک هفته‌ای اقدامات ویژه ذکر شده اشاره و تصریح کرد: به استانداران این استان‌ها ابلاغ شده و بسته به شرایط و عمدتا به صورت شهرستانی اقدامات انجام خواهد شد. این اقدامات به مدت یک هفته انجام و با ارزیابی مجدد و بسته به وضعیت شهرستان‌ها که در شرایط سبز،‌ قرمز، سفید و یا زرد قرار داشته باشند، تصمیم‌گیری‌ مجدد انجام خواهد شد.

ایرج حریر چی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر