کد خبر: 934352 A

استاندار تهران با اشاره به لزوم واگذاری اختیارات به دهیاری ها و شهرداری ها گفت: عملکرد دهیاران می‌تواند در زمینه انتقال قدرت موثر باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در نشست استاندار تهران با دهیاران به مناسبت روز شهرداری و دهیاری ها که با حضور جمالی نژاد معاون هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اقدامات قابل توجه در روستاها اظهار داشت: هر چند در استان تهران جمعیت روستایی ۶ درصد و جمعیت شهری ۹۴ درصد است با این حال ۸۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی داریم.

وی با اشاره به اقداماتی که در زمینه مقابله با کرونا در روستاها پیگیری شده افزود: باید مدیریت جوامع محلی را تمرین کنیم تا انتقال قدرت و امتیازات به این جوامع نظیر شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها محقق شود البته این اقدام هزینه‌هایی دارد ولی می توان هزینه ها را کم کرد تا کارها توسط شوراها و دهیاران و در شهرها توسط شهرداران انجام شود.

استاندار تهران بیان کرد: عملکرد دهیاران می تواند در زمینه انتقال قدرت موثر باشد، از سوی دیگر اقدام وزارت کشور جهت حفظ و ارتقا نیروها قابل تقدیر است تا نیروهای خارج از بدنه وازت کشور وارد وزارت کشور نشوند.

محسنی بندپی گفت: دولت نگاه همه جانبه ای به توسعه روستایی در ابعاد مختلف دارد و اینکه مقام معظم رهبری نیز یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در بدترین شرایط اقتصادی برای اشتغال روستاییان اختصاص دادند، حکایت از توجه به روستاها و زمینه سازی جهت ماندگاری در روستاها دارد.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر