کد خبر: 934175 A

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی جزییات حریق در دی‌کلینیک سینا اطهر را اعلام کرد.

«مهدی داوری» مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران درباره جزییات حادثه شب گذشته در دی‌کلینیک سینا اطهر گفت: آتش‌سوزی در طبقه همکف ورودی ساختمان شروع شده و این محل نیز رله سیلندرهای اکسیژن نیز بوده است.

وی ادامه داد: آتش‌سوزی از این نقطه شروع شده و با توجه به حجم موادی که در آنجا وجود دارد، سریعا گسترش پیدا می‌کند. هنگامی که آتش به سلیندرها می‌رسد نیز باعث بروز انفجار‌هایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: انفجارها باعث گسترش آتش به دیگر طبقات ساختمان و همچنین ساختمان ضلع شرقی می‌شود و همچنین دو ساختمان روبروی این کلینیک نیز متاثر از آتش‌سوزی و انفجار بودند و به همین‌دلیل شدت آتش‌سوزی ناگهان زیاد می‌شود.

داوری با بیان اینکه ساختمان‌‌های مجاور آسیب جدی ندیده بودند، تصریح کرد: تیم‌های کارشناسی در حال بررسی هستند و حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده علت حادثه اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: شدت انفجار سیلندرها به حدی بود که تکه‌های سلیندرها را در فاصله ۵۰ متری این کلینیک و در پارکینگ و حیاط یک ساختمان دیگر پیدا کردیم. با توجه به شدتی که آتش داشت، خوشبختانه در مدت زمان ۳۰ دقیقه شعله‌زنی انجام و آتش خاموش شد.

مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر