کد خبر: 934027 A

جمالی نژاد:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه، کشور در شرایط کنونی نیازمند همیاری و تعاون جدی است؛ گفت: باید با تقویت فعالیت های عمرانی و پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن، سطح رضایتمندی عمومی را در کشور افزایش دهیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد که دهم تیرماه در همایش مجازی معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور که در محل وزارت کشور تشکیل  شد، سخن می گفت، افزود: امسال سال پایانی دولت  یازدهم است و برای همین باید فعالیت های عمرانی و توسعه ای در کشور با برنامه ریزی جدی تر با محوریت معاونت های عمرانی استانداری ها انجام گیرد.

معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید بر اینکه متوجه مشکلات و نارسایی ها در حوزه مسئولیت ها و اختیارات معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور هستیم؛ گفت: تلاش داریم در خصوص فعالیت های مسکن و سایر طرح های بزرگ عمرانی هماهنگی خوبی با وزارت راه و شهرسازی داشته باشیم تا در عرصه عمل و اجرا دچار موازی کاری و تداخل مسئولیت نشویم.

جمالی نژاد در ادامه به تلاش و سخت کوشی های معاونین عمرانی، شهرداری ها و دهیاری در طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به بیماری کرونا و سایر مسائل اجتماعی انصافا، عملکرد خوبی از خودشان برجای گذاشته اند و حضوری پر رنگ در صحنه ها داشتند.

کاهش درآمدهای شهرداری از دیگر موضوعاتی بود که معاون وزیر کشور به آن اشاره کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا درآمد شهرداری ها را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش داد که در این خصوص تلاش داریم حمایت های لازم را از این نهاد عمومی در جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم انجام دهیم.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور از برگزاری ارزیابی مدیران عمرانی استان ها اعم از مدیران شهری و روستایی در ماههای آتی خبر داد و گفت: این کار مشوق بیشتری به مدیران عمرانی در استانداری ها در خدمات رسانی و انگیزه خدمت بیشتر برای کار و فعالیت می دهد.

وی همچنین گفت: مشکلات استان ها و شهرداری ها با فعال شدن کارگروه مشترک با حضور معاونین عمرانی استانداری ها و مدیران ستاد رصد و پیشنهادهای لازم برای حل چالش ها ارائه خواهد شد.

معاون عمرانی وزیر کشور در ادامه صحبت هایش از فعال شدن جلسات استانداران به صورت منطقه ای خبر داد و گفت: استان ها به پنج منطقه در کشور تبدیل شده اند و مسائل استانی به صورت منطقه ای با حضور وزیر کشور مورد بحث و کارشناسی قرار خواهد گرفت.

وی در این خصوص گفت: متناظر با جلسات استانداران، جلسه معاونین عمرانی هم به صورت منطقه ای در محل وزارت کشور به صورت ماهیانه برگزار خواهد شد.

جمالی نژاد با تاکید بر اینکه باید به صورت سیستمی و هماهنگ در استان ها عمل کنیم؛ گفت: از معاونین عمرانی استانداری ها در خواست دارم در حوزه های اقتصادی و امنیتی هم وارد شوند و در این بخش ها کمک کنند.

وی در این خصوص گفت: عملکرد خوب در بحث های عمرانی به صورت غیر مستقیم روی مساله رضایتمندی عمومی تاثیر می گذارد و این رضایتمندی به صورت اتوماتیک، سطح اعتماد و رضایتمندی در سطح ملی را تقویت می کند.

معاون وزیر کشور از فعال شدن دوباره برنامه های سفرهای استانی با هدف افزایش نشاط و شادابی در کشور خبر داد و گفت: باید بتوانیم در فضای سخت کنونی در کنار یکدیگر، کارهای عمرانی و حوزه مسکن را در کشور دنبال کنیم و احیاناً بیماری کرونا مانع از این نشود که فعالیت های عمرانی مان در کشور تعطیل شود.

جمالی نژاد در پایان خاطر نشان کرد که قرار است طی نشستی مشترک با حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مشکلات اجرایی در حوزه طرح اقدام ملی مسکن مطرح و موانع و چالش ها مورد بررسی قرار گیرد.

در این نشست معاونین استانداری های سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی در جلسه امروز حضور داشتند دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص چالش های پیش روی اجرای طرح اقدام ملی مسکن بیان نمودند. کافی نبودن تسهیلات بانکی، مشکل زمین برای ساخت مسکن، گران تمام شدن هزینه تامین مسکن برای بخش نیازمند جامعه و عدم توجه به ظرفیت های بومی و نیازهای محلی استان ها سایر مواردی بود که معاونین عمرانی استانداری ها در خصوص طرح اقدام ملی مسکن در کشور عنوان کردند.

مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر