کد خبر: 933881 A

تقی زاده:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به پیگیری برنامه های یک ساله و ۵ ساله جهت مقاوم سازی مدارس گفت: ۹۱ مدرسه در شهرستان‌های استان تهران و ۱۵۴ مدرسه در شهر تهران نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد تقی زاده در بیست و پنجمین جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران با اشاره به پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی اظهار داشت: در این جلسه اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه دادند که در این زمینه سه مدرسه توسط اداره کل نوسازی در بافت‌های فرسوده شهرقدس و منطقه ۱۷ احداث شده است.

 وی با اشاره به مقاوم سازی هفت مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تهران افزود: بر اساس گزارش ارائه شده ۹۱ مدرسه در شهرستان‌های استان تهران و ۱۵۴ مدرسه در شهر تهران نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند که مقرر شد برنامه اجرایی بر اساس اولویت بندی کوتاه مدت و میان مدت در بازه زمانی یک ساله و ۵ ساله در این زمینه ارائه شود.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به تاکید اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران مبنی بر نیازمندی در حوزه مدارس مقرر شد طی هماهنگی با اداره کل نوسازی مدارس برنامه‌ها و طرح‌ها در قالب یک برنامه ارائه شود.

 تقی‌زاده با اشاره به بررسی شش موضوع در حوزه شهرستان قرچک گفت: طرح گردشگری محله پوئینک تهیه شده و مراحل اتمام طرح جهت تصویب باید طی شد؛ همچنین در مورد احداث کلانتری در این منطقه زمین اختصاص داده شده اما عملیات اجرایی آن شروع نشده که مقرر شد از طریق معاونت امنیتی این موضوع پیگیری شود.

 وی همچنین عنوان کرد: آبفا مکلف شده ۳۰ درصد آب در محدوده بافت فرسوده این شهرستان را اصلاح کند که این طرح پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و در مورد احداث مرکز سلامت و بهداشت نیز با توجه به عدم اختصاص زمین مقرر شد زمین با کاربری ورزشی توسط شهرداری در هفته آتی تحویل دانشگاه علوم پزشکی شود.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران خاطرنشان کرد: در مورد تپه فردیس در شهرستان قرچک برای تبدیل به شهرک سفال مشکلاتی در حوزه تملک وجود داشت که در صورت عدم توافق طرفین قانون ماده ۹ اراضی در مورد آن اعمال می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر