کد خبر: 933351 A

دوره‌های آموزشی هنری «مدرسه‌ تابستانی تهران» به‌زودی همراه با زبان اشاره نیز منتشر می‌شود.

به گزارش ایلنا،‌ مجتبی دانشور؛ مدیرکل آموزش‌های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در آغازین ‌روز انتشار ویدئوهای کلاس‌های آموزش هنر ویژه‌ نوجوانان، که به‌صورت رایگان و سراسری ارائه می‌شود، از ضبط با ترجمه زبان اشاره برای برخی از  دوره‌های  مناسب شرایط نوجوانان و دیگر افراد ناشنوا و کم‌شنوا خبر داد.

او با تاکید بر این نکته که تامین محتوا برای اوقات فراغت، بویژه در ایام شیوع کرونا، باید تمام نوجوانان را دربرگیرد، گفت: تاکنون اغلب امکانات و دوره‌های فرهنگی و هنری مجازی و حضوری، صرفا با نظر به نیازهای بخشی از جامعه تدارک دیده شده و متاسفانه افراد با نیازهای ویژه از این حقوق محروم مانده‌اند. درحالی‌که نگاه برنامه‌سازان دولتی و حتی بخش خصوصی باید برای تمام افراد جامعه با هر شرایط و نیازی تعریف شده باشد.

وی گفت: مدرسه‌ تابستانی تهران شامل دوره‌های آموزش هنر برای نوجوانان است، و بدون نیاز به ثبت نام یا پرداخت هزینه، سعی کرده‌ایم که برای تمامی کسانی که صرفا به اینترنت دسترسی دارند (در هرکجای ایران و جهان که هستند) مفید باشد. با همین رویکرد، تعدادی از کلاس‌های این مدرسه مانند نویسندگی، طنز، انیمیشن،فیلم‌سازی با موبایل و مهارت‌های شهروندی با زبان اشاره درحال ضبط است که به‌زودی و به ترتیب در سایت و شبکه‌های اجتماعی این مدرسه منتشر خواهد شد.

براساس گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دانشور با اشاره به همکاری متخصصانی از میان ناشنوایان و کم شنوایان در ترجمه‌ این کلاس‌ها به زبان اشاره، تاکید کرد: انتخاب عناوین و نیز شکل ارائه‌ این بخش از مدرسه‌ی تابستانی تهران نیز با همفکری کارشناسان این حوزه صورت گرفته است.

ویدئوهای «مدرسه‌ تابستانی تهران» به‌طور رایگان در آدرس www.tabestani99.com و همچنین شناسه‌ @tabestani99 در پتلفرم‌هایی چون آپارات، اینستاگرام، و... در دسترس عموم قرار دارد.

مجتبی دانشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر