کد خبر: 933217 A

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از محکومیت چهار میلیارد و پانصد میلیون ریالی قاچاقچی موتور آلات کشاورزی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیداحد یوزباشی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت:  پلیس آگاهی شهرستان مراغه در حین گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری جاده مراغه به هشترود به یک دستگاه کامیون مشکوک و پس از توقف و بازرسی انواع قطعات موتورآلات کشاورزی خارجی به ظن قاچاق کشف و پرونده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی شهرستان مراغه ارسال شد.

وی افزود: پس از احضار متهم به شعبه و تفهیم اتهام، وی در دفاعیات خود از قاچاق بودن کالاهای مکشوفه ابراز بی اطلاعی و اعلام کرد که کالاها را برای توزیع بین فروشگاه‌های لوازم یدکی به این استان انتقال داده‌ است.

یوزباشی اظهار داشت: شعبه رسیدگب کننده با توجه به اعلام صریح و قبولی مالکیت کالاها از سوی متهم و عدم ارائه مدارک محکمه پسند، اتهام وارده را محرز اعلام و متهم طبق قانون تعزیرات حکومتی به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت چهار میلیارد و پانصد میلبون میلیارد جزای نقدی معادل یک برابر ارزش کالای قاچاق در حق صندوق دولت محکوم شد.

سازمان تعزیرات حکومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر