کد خبر: 933040 A

​همزمان با هفته حج مسئولان حوزه حج و زیارت با حضور بر مزار شهدای فاجعه منا و شهدای حج خونین سال ۶۶ یاد و خاطره این شهیدان گرانقدر را گرامی داشتند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، همزمان با ششمین روز از هفته حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به همراه معاونین خود امروز بر مزار شهدای مسجدالحرام و فاجعه منا و شهدای حج خونین سال ۶۶ در بهشت زهرا (س) حضور یافته و برای ارواح طیبه‌ی شهدا علوّ درجات از درگاه خداوند متعال مسئلت کردند. 

بر پایه این گزارش، مسئولان حوزه حج و زیارت برمزار شهیدان مسجدالحرام و فاجعه منا و حج خونین ۶۶ با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهیدان با اخلاص را گرامی داشتند. 

فاجعه تلخ منا درحج تمتع سال ۱۳۹۴ روز پنجشنبه دوم مهرماه همزمان با روزعید قربان رخ داد و منجر به جان باختن هزاران نفر از مسلمانان دنیا درسرزمین منی در کشور عربستان شد که در این میان بیش از ۴۶۰ نفر از حاجیان کشورمان نیز با لباس احرام به فیض شهادت نائل آمدند.

سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت همچنین همزمان با هفته قوه قضائیه  درمرقد شهدای هفتم تیر و دولت و گلزار شهدای بهشت زهرا حضور یافته و از مقام شامخ شهیدان والامقام بهشتی، رجایی، باهنر و دیگر شهیدان بزرگوار تجلیل کردند.

مسئولان حوزه حج وزیارت همچنین با حضور بر مزار شهیدان گمنام مدافع حرم و شهیدان آتش فشان با قرائت فاتحه ونثار گل، یاد و خاطره این شهیدان گرانقدر را گرامی داشتند.

عبدالفتاح نواب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر