کد خبر: 932660 A

نصیری خبر داد:

سخنگوی جمعیت هلال احمر با ارائه گزارشی از عملکرد هلال احمر از توافق برای ورود واکسن آنفولانزا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «محمد نصیری» سخنگوی جمعیت هلال احمر در نشست خبری امروز (یکشنبه) در رابطه با برنامه‌های سال جاری و همچنین گزارشی از عملکرد انجام شده این جمعیت گفت: سازمان امداد و نجات در سمنان مانور ساعت صفر را با انتظار زلزله ۶ و ۶ دهم با موفقیت انجام داد و میزان آمادگی امدادگران خیلی بالاتر از دفعات قبل بود، یکی از تصمیمات ما این است که در عملیات ساعت صفر بعد خبرنگاران آماده باشند تا این میزان آمادگی را به صورت واضح ببینند.

وی افزود: از ۱۵ خرداد ماه شروع امداد تابستانی را داریم که ۲۵ پست موقت برای جاده‌هایی که تردد بیشتر دارد، همچنین در مورد پشتیبانی آتش سوزی در هلال احمر باید بگویم که جمعیت به عنوان پشتیبان در تمام عملیات‌ها است.

نصیری در بخش دیگری از صحبت‌ها در مورد خدماتی که در آتش سوزی انجام گرفته، گفت: ۱۴۸ حریق اتفاق افتاده که ۴ دستگاه هلیکوپتر و ۲۷ هزار کیلو بار جابجا شده است.

سخنگوی جمعیت علال احمر ادامه داد: اتفاق دیگر این است که ما در عملیات‌ها از هلیکوپتر استفاده می‌کردیم که سرعت و توان آن مهم بود، برای همین همکاری با یگان پهبادی را در برنامه داریم که اگر هماهنگی کامل شود اطلاع رسانی هم خواهد شد.

نصیری ادامه داد:اقدام دیگر جمعیت بحث لجستیک است که در اتفاقات گذشته و زلزله ها برای رفت آمد و حمل نقلی که داشتیم باعث شد امسال تقویت لجستیکی در برنامه را داشته باشیم.

نصیری در ادامه گفت: برای شارژ انبار هلال احمر ۱۹۰۰ میلیارد نیاز است که امیدواریم این موضوع را گام به گام پیش ببریم. همچنین هلال احمر ۶ هزار ۷۴۸ طی سه ماه گذشته داشته و به ۷۲۸۹۴ نفر خدمت رسانی کرده است.

نصیری در مورد افزایش غرق‌شدگی گفت: در حوزه‌ی معاونت آموزش امسال و سال گذشته با اتفاق ویژه‌ای روبه رو شدیم، اینکه در بارش‌های اخیر در رودخانه و تالاب ها چاله آبی ایجاد شده که مسائل مربوط به غرق شدن‌های امسال را افزایش داده است و درخواست کمک در جای جای کشور خیلی بیشتر شده. به همین دلیل معاونت آموزش کمپین غرق نشویم را راه‌اندازی کرده است و تا الان چهره‌های شناس و مردم بسیاری در آن شرکت کردند. قابل ذکر است که ۶۹ مورد عملیات طی همین روز اخیر داشتیم که بیشترین حوادث در رودخانه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: در سواحل هم در بخش‌هایی که نجات غریق حضور داشته جمعیت زیادی بوده است و مردم به دلیل شیوع کرونا به جاهای خلوت می‌رفتند که همین دلیلی شده که موارد فوتی و غرق شدگی برای همان جاهای خلوت بوده است.

نصیری ضمن در خواست از مردم برای مراقبت‌ هنگام حضور در مناطق آبی گفت: از مردم میخواهیم چند مورد را حتما رعایت کنند و به طور مثال در هنگام حضور در جنگل و آتش درست کردن و به جا گذاشتن شیشه‌ی آب که تبعاتی به همراه خواهد داشت، حتما توجه کنند.

نصیری در مورد برنامه ریزی برای ستاد اربعین گفت: در مورد معاونت بهداشت و درمان با همکاری اتبعه اربعه بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی ساخته شده که همجوار با فرودگاه نجف است و امیدواریم کرونا زودتر کاهش پیدا کند. ما جلسه ستاد اربعین را خواهیم داشت اما اینکه اتفاق بیافتد یا نه به ستاد کشوری مربوط است. ستاد اربعین از همین هفته شروع میشود تا ما کارها را آماده کنیم. بحث دیگر نیز توریست درمانی زوار است که به توریست خدمت رسانی کنیم و در برنامه است که به مدت ۵۰ سال از این بیمارستان بهره‌برداری داشته باشیم.

سخنگوی هلال احمر در ادامه داد: توافقی برای ورود واکسن آنفولانزا در برنامه داریم، داروخانه هلال احمر فعلا در دسترس‌ترین داروخانه است که افراد به آن دسترسی دارند و با این کار ایمنی را برای هموطنان داشته باشیم که این موضوع مهمترین خبر هلال است.

نصیری در رابطه با مشارکت‌های مردمی در رابطه با کرونا گفت: رقم مشارکت اعلام شده توسط مردم در رابطه با کرونا ۱۱ میلیارد تومان بوده و همچنان هم حمایت می‌کنند و باید از آنها تقدیر کرد، که جمعیت را واسط برای کمک به مردم در نظر گرفتند.

نصیری در پایان گفت: امسال هم نذر آب سه اجرا خواهد شد. فدراسیون در نظر دارد که تغییر اقلیم در حال ایجاد تبعات به شرایط زندگی است و در برنامه‌ی خود پیشگیری این تغییرات را دارد. بیشترین مشکلات ما متاثر از خشک سالی است که در طی دو سال با همکاری استانداری هر استان این همکاری را داشتیم و امسال هم با توجه به شرایط کرونا اتفاق خواهد افتاد، بااین اتفاق که شرکای جدیدی هم خواهیم داشت که موسسات خیریه مثل ستاد امام هم اعلام آمادگی کردند.

همچنین «محمد گل افشان» رئیس سازمان جوانان هلال احمر در نشست خبری گفت: سومین دوره انتخابات مجامع استانی و مرکزی سازمان جوانان انجام شد و براساس تصمیم رئیس جمعیت کانون‌های جوانان از امسال دارای بودجه خواهند شد.

گل افشان در ادامه گفت: بر اساس توافق با وزیر آموزش و پرورش، برای دانش آموزان پایه‌ی ششم ابتدایی کانون‌های دانش آموزی فعال خواهد شد و برای دوره‌ی متوسطه اول طرح دادرس و برای دانش آموزان متوسطه دوم بحث کمک‌های اولیه مطرح خواهد بود.وی ادامه داد: ۸ آذر نیز مانور زلزله را در مدارس خواهیم داشت.

او در رابطه با عدم آگاهی نسبت به زلزله گفت: در زلزله سر پل ذهاب و حتی تهران آسیب دیدگان فراوانی داشتیم و علت آن عدم آگاهی از نحوه پناه گیری بوده است که اصلی‌ترین محل آموزش آن در مدارس است.

رئیس سازمان جوانان  گفت: در حال حاضر ۶۵۰۰ کانون دانش آموزی در کشور داریم که با توافقات انجام شده امیدواریم دو برابر شود.

وی افزود: گروه هدف دیگر جوانان هستند که در کانون‌های جوانان فعال هستند که بیش از ۲۰۰ هزار نفر عضو داریم. ۳۰۷ کانون طلاب نیز در کشور داریم که در حال رشد هستند و در بسیاری از اردوهای جهادی و حوادث از ظرفیت این افراد استفاده کردیم.

وی ادامه داد: سازمان جوانان ۵۶۰ کانون روستایی دارد که پایه خانه‌های هلال هستند و رئیس جمعیت نیز به تقویت آن‌ها تاکید ویژه داشته است.

او در پایان گفت: بر اساس توافقات انجام شده، سازمان جوانان به نرم افزار شاد نیز دسترسی پیدا کرد و از هفته پیش تاکنون موضوعات آموزشی با محوریت آموزش‌های امدادی و غیره در این نرم افزار بارگذاری شده است.در طول ۳ ماه گذشته ۲۲ هزار واحد خون نیز توسط جوانان هلال احمر اهدا شده که این امر اتفاق بزرگی بوده است.

بهداشت و درمان تالاب جمعیت هلال احمر زلزله سازمان امداد و نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر