کد خبر: 932611 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بر لزوم صیانت از درختان و جلوگیری از تداوم قطع درختان مجموعه باغ بهشت واقع در محدوده منطقه ۲ تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران گفت: چهارم تیرماه از طریق نامه پیوست که به امضاء ۱۲۱ نفر از همشهریان مسئول و وظیفه شناسم از اهالی سعادت آباد رسیده است، در جریان قطع درختان در مجموعه باغ بهشت واقع در غرب ساختمان‌های آتی ساز در محدوده منطقه ۲ شهرداری تهران قرار گرفتم.

او افزود: بر اساس این گزارش طی ده سال گذشته نزدیک به چهار پنجم مجموعه باغ بهشت با قطع درختان و تبدیل آنها به ۱۴ برج غول آسای سیزده طبقه دیگر بهشت درختان و طبیعت نیست بلکه به جهنمی برای درختان تبدیل شده است و این روند طی روزهای گذشته با قطع درختان برای تامین سرانه های بهداشتی و آموزشی ادامه یافته است.

فراهانی تصریح کرد: متاسفانه افزایش قیمت زمین و مسکن در سالهای اخیر و مرغوبیت و مطلوبیت اراضی این محدوده برای ساخت و ساز، زمینه ساز از بین بردن درختان و باغات و سر برآوردن برج ها و ساختمانها را فراهم آورده است، روندی که تداوم آن نه به نفع مردم است و نه زندگی، زیرا با از میان برداشتن این درختان، زمینه کاهش کیفیت زندگی در شهر فراهم می شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: با عنایت به اهمیت موضوع به عنوان نماینده مردم شریف تهران، بر اساس وظیفه ودردفاع از حقوق عامه شهروندان عزیز، در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره « لزوم صیانت از درختان و جلوگیری از تداوم قطع درختان مجموعه باغ بهشت واقع در محدوده منطقه ۲» بر اساس تکالیف مصرح برای شهرداری تهران در قانون حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع درخت به شهردار تهران تذکر می‌دهم.

او در پایان گفت: امیدوارم یکایک ما نسبت به آنچه در شهر اتفاق می افتد احساس مسئولیت کنیم و با مطالبه اجرای قانون زمینه‌های مقابله با قانون‌شکنان را در شهر و شهرداری فراهم کنیم. مطمئنم با مردم تا شهرداری پاک فاصله‌ای نیست.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر