کد خبر: 932502 A

تقی‌زاده:

​معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به ضرورت رفع ۹۹ نقطه حادثه خیز در غرب استان تهران از جذب اعتبارات استانی جهت رفع نقاط حادثه خیز استان خبر داد.

 به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد تقی زاده در جلسه شورای عالی ترافیک با اشاره به ضرورت رفع نقاط حادثه خیز اظهار داشت: شهرداری‌ها مکلف به رفع نقاط حادثه خیز هستند و در این زمینه با توجه به شناسایی ۹۹ نقطه حادثه خیز در غرب استان تهران جلسه کمیسیون ایمنی ویژه شهرستان های غرب استان تهران تشکیل شود.

وی ادامه داد: در محور آزادگان تیم اورژانس و پلیس به صورت مشترک در ایستگاه‌ها مستقر شوند و سپس بر حسب نیاز در این محور و سایر بزرگراه‌ها ایستگاه افزایش پیدا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: ۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای رفع ۴۱ نقطه حادثه‌خیز اختصاص پیدا کرده که تاکنون راهداری هیچ قراردادی در این زمینه منعقد نکرده و باید این موضوع پیگیری و اعتبارات جذب شود.

تقی زاده همچنین چنین گفت: ۱۶ پایگاه موقت هلال احمر برای سفرهای تابستانی اختصاص پیدا می‌کند، ضمن اینکه ۱۶ پایگاه دائمی نیز دارند، به علاوه پیگیری می شود تا جرایم راهنمایی و رانندگی تهران نسبت به جمعیت پیگیری شود تا سهم استان تهران در این مورد افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات محورهای مواصلاتی شرق استان تهران، نصب دوربین های هوشمند و اختصاص خودرو به پلیس راهور پیگیری می شود تا در کاهش تلفات اثر مطلوب داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر