کد خبر: 932417 A

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد از برنامه این معاونت برای شناسایی استعدادها، حمایت از آنها و ایجاد بسترهای لازم در میدان کسب و کار خبر داد.

به گزارش ایلنا، وحید ضرغامی اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید به سوی نهضت حل مسئله گام بردارند و این مهم بخشی از سیاست اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی هدف از تشکیل معاونت فناری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی را در راستای حل مسئله عنوان کرد و افزود: با رشد کمی دانشگاه‌ها شاهد حرکت شتابان تولید علم در کشور بوده و هستیم، اما بهره گیری از مختصات علمی در جهت رفع مشکلات جامعه از جمله بیکاری و مشکلات اقتصادی یکی از اقداماتی است که باید در دستور کار جدی دولت و  نهادهای علمی کشور قرار گیرد.

ضرغامی تصریح کرد: به طور مثال نشر مقالات دانشمندان و نخبگان کشور در ISI  و یا نشریات معتبر بین المللی رخدادی مبارک اما ناکافی است و مادامی که ابزار علم در جهت رفع دغدغه های کشور و مردم نباشد، این مقالات در قواره اعداد و ارقام باقی می ماند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی را در جهت ترجمه دانش و علم در مسیر رفع مسائل کشور دانست و افزود: خلا یک مرکز هوشمند و دیدبان پیشرفت های علمی و نخبگانی کشور با هدف بهره گیری عملیاتی از فرصت ها و حمایت از کارآفرینان و استارت آپ‌ها با معاونت فناوری و نوآوری رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیاری از استعدادهای حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی، پارک‌های علمی و فناوری، مراکز پژوهشی و علمی و دیگر نهادها و ارگانهای علمی کشور در مقیاس تئوریک اقدامات به سزایی صورت دادند که این تلاش ها در جهت اثربخشی ابتر مانده است. این مهم نیازمند حلقه وصلی ست تا استراتژی تولید علم به ثروت را منتج به نتیجه کند که امید می رود در این معاونت این اقدام به نحو شایسته ای محقق شود.

ضرغامی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه تسریع در روند اشتغالزایی است، خاطرنشان کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همچون کاتالیزور در جهت شناسایی استعدادها، حمایت از آنها و ایجاد بسترهای لازم در میدان کسب و کار عمل خواهد کرد و موتور محرک بهره گیری عملیاتی از ظرفیت های نخبگان ناظر به نیاز روز جامعه خواهد بود.

مدیر کل سیاست‌گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تا به امروز حرف و سخن در خصوص تبدیل علم به ثروت و همکاری صنعت و دانشگاه بسیار شده، تاکید کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی براساس مدل بومی و عملیاتی خود که به عنوان سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و با استفاده از ابزارهای نوین جهانی به شکل جهادی در اندیشه رفع مشکلات مردم و نیازهای امروز افکارعمومی خواهد بود.

دانشگاه آزاد فناوری کسب و کار نخبگان سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر