کد خبر: 932174 A

مرکز نوآوری رسانه ها با حضور معاون علمی فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، افتتاحیه فاز یک ایستگاه نوآوری شریف ظهر امروز با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم از مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر(AVMIC) و سایت شتابدهنده صنایع دارویی و غذایی اکتوتک رونمایی به عمل آمد. مرکز نوآوری رسانه‌های صوت و تصویر اقدامی است که از سوی مرکز نوآوری سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر برای ایجاد تنظیم گری موثر در فضای مجازی کشور راه اندازی شد.

این مرکز تلاش دارد ارتباطی دو سویه با دانش بنیان‌ها برقرار کند و ظرفیت‌های بالقوه مراکز علمی برای حضور فعال در صنعت رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را عملیاتی کند.

امامیان رییس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر گفت: این اتفاق به شکل نمادین است که عرصه رقابت رسانه و قاعده مندی رسانه را نشان می دهد، بدون حضور شرکت‌های دانش بنیان این اتفاق نمی‌افتاد اکنون ما راه حل‌های فناورانه راه پیدا کرده‌ایم تا به سمت تنظیم‌گری و تنظیم جریمه تنظیم‌گری فناوری محور برویم.

وی ادامه داد: از اهداف این اقدام حفاظت از مرزهای حاکمیت رسانه‌های ملی اعتماد عمومی و تقاضای تنظیم‌گری در کنار تشدید رقابت بازیگران بین المللی است.

این امضای تفاهم نامه می‌تواند توسعه دهنده تنظیم‌گری ما شود و ایجاد مرکز نوآوری قدمی در این مسیر است.

مرکز نوآوری رسانه‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر