کد خبر: 931987 A

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور:

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان هیچ فشاری بر مراکز مشاوره نداشته و پروانه‌ای نیز باطل نشده است.

به گزارش ایلنا، مجید رضازاده در جمع خبرنگاران با تکذیب خبر اعمال فشار سازمان بهزیستی بر مراکز مشاوره گفت: در مواردی نیز گفته شده حتی پروانه کار برخی از مراکز به دلیل پرداختن به این مسئله باطل شده است، بنده هرگونه فشار سازمان بهزیستی به مراکز مشاوره را تکذیب می‌کنم. این سازمان هیچ فشاری بر مراکز مشاوره نداشته و پروانه‌ای نیز باطل نشده است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی به همکاران بخش غیردولتی آموزش‌هایی را ارائه می‌کند تا بتوانند در مواردی که نیاز به مداخله وجود دارد مثل تربیت فرزندان و... اقدامات لازم را انجام دهند. بخش غیردولتی شریک ماست و نه تنها به آنها فشاری وارد نمی‌کنیم  بلکه همواره کمک حالشان بوده‌ایم. به طوریکه حتی اگر نمی‌توانستند هزینه‌هایشان را پرداخت کنند به آنها یارانه پرداخت می‌کنیم.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه اخیرا هم دستورالعملی برای مشاوره غیرحضوری در بخش غیردولتی را ابلاغ کردیم، خاطرنشان کرد: همچنین خط ۱۴۸۰ هم‌ از ۸ صبح تا ۱۲ شب به شکل رایگان خدمات می‌دهد و به افراد توصیه می‌کنیم‌ قبل از هر تصمیمی مشاوره بگیرند. همچنین بیش از ۳۰۰۰ مرکز غیردولتی مشاوره، از سازمان بهزیستی مجوز گرفته‌اند.

رضازاده تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور به عنوان پیشرو در حوزه سلامت روان و ارائه مجوز خدمات روان شناختی با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت و توان بخش غیردولتی همواره برآن بوده است تا با حساسیت نسبت به مسائل و پدیده‌های اجتماعی برخوردی مبتنی بر علم و دانش و متناسب با شرایط روانی اجتماعی جامعه داشته و با هدف ارتقاء سلامت روان آحاد جامعه با بهره مندی از متخصصین روان شناسی و مشاوران در این مسیر گام بردارد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌‌‌های بخش غیردولتی برای اقدامات مشاوره‌ای تصریح کرد: این سازمان در همین راستا از ظرفیت بخش های غیردولتی و تشکل‌های روان شناختی حداکثر کمک را گرفته و اقدام به ارائه خدمات سلامت روان از طریق خدمات غیرحضوری خط ۱۴۸۰، خدمات حضوری مراکز مشاوره، مراکز سلامت روانی با رویکرد محلی و استفاده از ظرفیت های مردمی می نماید و خدماتی همچون مهارت های زندگی، آموزش های سلامت روان، مداخلات کاهش آسیبی و حمایت‌های روانی اجتماعی را ارائه می‌کند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور با رویکرد حمایتی و ارتقائی تلاش دارد تا در راستای کاهش مشکلات روانی اجتماعی جامعه با بهره مندی از توان و پتانسیل متخصصان روان شناسی اقداماتی اثربخش و در دسترس تمام افراد جامعه علی‌الخصوص افراد در معرض آسیب‌های روانی اجتماعی قرار دهد.

مجید رضازاده معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر