کد خبر: 931380 A

فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف بیش از ۲ تن و ۸۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار احمد علی گودرزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مکسوخته شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مرزداران هنگ مرزی سراوان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور را مشخص کردند و با اجرای کمین هدفمند، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی اطلاعاتی استان موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

سردار گودرزی تصریح کرد: در این عملیات هدفمند سوداگران مرگ که در مقابل تاکتیک‌های عملیاتی مرزداران توان مقابله نداشتند از محل متواری و مرزداران موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودروی حامل موادمخدر، مقدار یک تن و ۴۷۷ کیلو و ۷۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل یک تن و ۴۰۳ کیلوگرم تریاک، ۵۱ کیلوگرم حشیش و ۲۳ کیلو و ۷۰۰ گرم شیشه را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا به دو عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی جکیگور و میرجاوه نیز اشاره کرد و افزود: در دو عملیاتی جداگانه که با درگیری و تبادل سنگین آتش بین مرزداران و قاچاقچیان در منطقه مرزی گروهان مورتان همراه بود، مرزداران توانستند ضمن توقیف ۲ دستگاه خودرو مقدار ۶۸۲ کیلو و ۹۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۲۶۰ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک و ۴۲۲ کیلو و ۷۰۰ گرم حشیش را کشف و همچنین در عملیاتی دیگر مرزداران هنگ مرزی میرجاوه در منطقه مرزی ریگ ملک ضمن توقیف یک دستگاه خودرو مقدار ۷۰۷ کیلوگرم تریاک را کشف کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار گودرزی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: تلاش برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار مرزبانان است.

فرمانده مرزباني ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر