کد خبر: 930751 A

سخنگوی دولت:

سخنگوی دولت گفت: بیشترین ضرر از آسیب اجتماعی را زنان می‌بینند، از همین رو ما مقابله با اعتیاد دختران و کودکان را اولویت قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی، سخنگوی دولت در مراسم افتتاحیه سرای فرشته‌های مرکز طلوع بی نام و نشانها مرکز اقامتی آموزشی دختران آسیب دیده از کارتن خوابی و اعتیاد دختران با تبریک روز دختر گفت: متاسفانه سیاست‌های ما خیلی معطوف به زنان و دختران نیست و لازم است که در این زمینه سیاست‌ها و برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید سیاست ها معطوف به حمایت از آنان شود، تصریح کرد: در فرایند توسعه زنان و دختران برای ما مهم هستند، چراکه نیمی از جامعه در رشد کشور به درستی قرار نگرفته است.

ربیعی تصریح کرد: متاسفانه موانع فرهنگی در خصوص دختران و زنان به ویژه در برخی مناطق زیاد است. ما در برخی مناطق بازماندگی از تحصیل داریم. در عشایر ترک تحصیل، ازدواج زودرس، ازدواج اجباری زیر۱۵ سال دیده می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال ۹۷، ۳۵۰۰ نفر زیر ۱۵ سال و در سال ۹۸، ۲۵۰۰ نفر زیر ۱۵ سال وام دریافت کرده اند که ۹۸ درصد دختران بوده اند.

وی تاکید کرد:  در دولت بنای ما این است روند سیاست معطوف به زنان داشته باشیم، چراکه بیشترین ضرر از آسیب اجتماعی را زنان می‌بینند در آسیب‌هایی مانند فریب و خروج از خانه و اعتیاد آمار زنان و دختران زیاد است، از همین رو ما مقابله با اعتیاد دختران و کودکان را اولویت قرار داده‌ایم.

وی تاکید کرد: امروز روز دختر است و خیرجمعی مهم است و در حال حاضر که در فشار و سختی هستیم نیاز به این داریم که در کنار هم‌ باشیم. در دوران سختی فردگرایی بیشترین آسیب را می‌زند و در قالب تشکل‌ها می‌توانیم زندگی را برای همه آسان کنیم.

وی ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم دید امنیتی را از تشکل‌ها برداریم و نگاه توسعه‌گرانه به سمن‌ها شود و حضور ما در این جا هم از  این جهت است.

سخنگوی دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر