کد خبر: 930366 A

مدیرکل زندان‌های استان تهران:

مدیر کل زندان‌های استان تهران در بازدید از ندامتگاه دماوند که همزمان با آغاز هفته قوه قضائیه صورت گرفت، اظهار داشت: دکتر بهشتی سید شهدای قوه قضائیه، درس آزادگی و پایداری به همه ما داد تا در کنار پشتکار و روحیه جهادی در سنگر اصلاح و تربیت تلاش کنیم.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت اله حیات الغیب طی بازدیدی که با آغاز هفته قوه قضائیه و به منظور بررسی اقدامات عمرانی جدید ندامتگاه دماوند صورت گرفت، اظهار داشت: در امر برقراری امنیت و سلامت اجتماعی، وجود دستگاه های قضایی و انتظامی، از پایه های بنیادین و اساسی به شمار می آید و موجب ایجاد نظم و آرامش برای شهروندان می شود.

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: دکتر بهشتی سید شهدای قوه قضائیه، درس آزادگی و پایداری به همه ما داد تا در کنار پشتکار و روحیه جهادی در سنگر اصلاح و تربیت تلاش کنیم و هدفمان بازگشت سالم مددجویان به جامعه و در پیش گرفتن یک زندگی سالم از سوی آنان است.

وی با گرامیداشت این هفته و یاد شهدای هفتم تیر و هشت سال دفاع مقدس گفت: با چنین هدفی، جامعه در فضای سرشار از اطمینان خاطر و آسودگی قرار می گیرد، آرامشی که در سایه آن زندگی عادی جامعه تداوم یافته و هیچ مجرمی یارای تهدید جان و مال و نوامیس مردم را نداشته باشد.

حیات الغیب تصریح کرد: مجموعه کارکنان اداره کل زندان های استان تهران تمام قوای خود را به کار گرفته اند تا با پیروی از برنامه های تحولی، اصلاحی و تربیتی قوه قضائیه و سازمان زندان ها، با توسعه آموزش های عقیدتی، مذهبی، تحصیلی و اشتغال موجبات بازپروری را فراهم نموده، از آسیب های اجتماعی جلوگیری گردد.

وی ادامه داد: در راستای این هدف متعالی، طی یک سال اخیر، با ایجاد تحول اساسی در زندان های استان تهران، تلاش گردید ایام حبس به یک فرصت برای مددجو تبدیل شود و ضمن شرکت در دوره های آموزشی مختلف زندگی سالمی را شروع نماید.

وی در پایان گفت: اشتغال به کار زندانی پایه اصلی اصلاح و تربیت است. زیرا زندانی در ایام تحمل حبس، فرصت مناسبی برای آموختن حرفه و فنی متناسب با استعداد و توانائی خود به دست می آورد که ضمن رهایی از بیکاری و بطالت، پس از آزادی با ادامه آن هنر، می تواند شغل مناسبی داشته، به چرخه جرم بازنگردد.

او با ابراز رضایتمندی از روند فعالیت های عمرانی انجام شده در ندامتگاه دماوند، با زندانیان نیز گفتگو نموده، دستورات لازم را جهت رفع مشکلات آنان صادر کرد.

مدیرکل زندانهای استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر