کد خبر: 930115 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، در ۸ استان کشور، فوتی نداشتیم و در ۴ استان فقط یک مورد فوت ناشی از کووید ۱۹ ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۱۹ مورد بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۷۴۲ نفر رسید.

لاری تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. همچنین ۲۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی تاکید کرد: تاکنون یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۲۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه، و آذربایجان شرقی همانند روز گذشته در وضعیت قرمز و استانهای فارس و کرمان در آستانه وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، در ۸ استان کشور، فاقد فوتی و در ۴ استان فقط یک مورد فوت ناشی از کووید۱۹ ثبت شده است.

لاری با بیان اینکه یافته‌های جدید حاکی از این است که ماسک در کاهش ابتلا به بیماری بسیار موثر است، گفت: ماسک تاثیر مهمی در کاهش ابتلا به بیماری کرونا دارد، بنابراین مردم باید از ماسک استفاده کنند، ماسک‌های خانگی نیز می‌تواند در جلوگیری از بروز بیماری بسیار موثر باشد.

سیما سادات لاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر