کد خبر: 929573 A

لاری خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۱۴ مورد بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید.

لاری تصریح کرد:خوشبختانه تا کنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. همچنین ۲۸۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه داد: تا کنون یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دانشگاه‌هایی که تجربه موفق داشتند به عنوان معین این استان‌ها در نظر گرفته شده‌اند تا با این استان‌ها همکاری لازم را داشته باشند باعث شده آمار فوتی این استان‌ها نسبت به آمار بستیر به طور محسوس پایین‌تر باشد.

 

سخنگوی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر