کد خبر: 929457 A

مناف هاشمی:

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از بررسی اعتراض سهمیه بندی طرح ترافیک رسانه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز کلیات لایحه یک فوریت اقدام یکپارچه بلیت الکترونیک را به تصویب رساندند که به موجب آن تخفیف به سربازان، خانواده‌های شهدا و بازنشستگان شهرداری، افراد تحت پوشش کمیته امداد و غیره ارائه می‌شود.

او همچنین درخصوص انعقاد تفاهم نامه روز گذشته شهرداری و ایران خودرو برای خرید اتوبوس و مینی بوس گفت: روز گذشته تفاهم نامه ساخت ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس بین شهرداری تهران و ایران خودرو به تصویب رسید.

هاشمی گفت: از این تعداد ۳۰۰ مینی بوس و ۵۰۰ اتوبوس است و قرار داد ما با ایران‌خودرو یک ساله است. البته مقرر شده تا پایان شهریور ماه ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی بوس به شهرداری تهران تحویل داده شود.

معاون شهردار تهران درخصوص ارزش ریالی این تفاهم نامه نیز گفت: حدود ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش ریالی این تفاهم نامه است که بخش از آن را به عناون پیش پرداخت ارائه کرده و الباقی به صورت نقد و غیر نقد پرداخت می‌شود. امیدواریم دولت نیز قسمتی از این منابع را از محل اعتبارات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در اختیار شهرداری قرار دهد تا بتوانیم قراردادهای دیگری ببندیم چرا که ما به بیش از ۳هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم و این ۸۰۰ دستگاه کافی نیست.

او همچنین در مورد سرانجام طرح ترافیک خبرنگاران گفت: سهمیه‌بندی‌ها تعیین شده و لیست ها به رسانه‌ها اعلام شده اما برخی از رسانه‌ها اعتراض داشتند و در حال بررسی این اعتراضات هستیم.

مناف هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر