کد خبر: 929433 A

وزیر کشور خبر داد:

وزیر کشور از تصویب سند راهبردی مدیریت بحران کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در حاشیه نشست ستاد ملی راهبردی مدیریت بحران کشور گفت: ما امروز جلسه ستاد مدیریت بحران را داشتیم، طبق قانون جدید مدیریت بحران باید ما سند راهبردی ملی مدیریت بحران کشور را تدوین کنیم و به تصویب شورای عالی مدیریت بحران برسانیم‌‌.

وزیر کشور درباره این سند توضیح داد: این سند شامل ۲۰ تا ۲۱ بند در آیین نامه و دستور العمل است که برای همه حوادث طبیعی و غیرطبیعی در آن تدبیر شده و اقداماتی برای آن دیده شده است.  این سند پنج هدف عمده دارد که آن اهداف ناظر بر قانون و نیازهای ما است.

رحمانی فضلی گفت: جای این سند در کشور خالی بود. در زیرمجموعه همه هدف‌ها سه راهبرد دیده شده است و در زیرمجموعه‌های هر کدام از راهبردها برنامه‌هایی داریم که متناسب با دستگاه‌ها در نظر گرفته شده است.  هر کدام از برنامه‌ها کمیته‌ای دارند که یکی از این کمیته‌ها آموزش و تبلیغات است تا بتوانیم مدیریت بحران را قبل از وقوع بحران انجام دهیم.

وی اظهار داشت: امروز با همکاری دستگاه‌ها سند راهبردی مدیریت بحران تصویب شد و ما آن را به شورای عالی مدیریت بحران برای تصویب نهایی ارجاع می‌دهیم  که در آن مجموعه برنامه‌ها هم توضیح داده شده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: شرایط ویژه تهران و مدیرت بحران در تهران هم مورد بحث بود که قرار شد با تعیین شرایط و ابلاغ آن به شهردار تهران بتوانیم یک سری برنامه‌ها را حل و فصل کنیم.

آیین نامه تبلیغات شهردار تهران مدیریت بحران وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر