کد خبر: 929382 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد؛

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران گفت: در حالی که در ۴ برنامه تاکید بر خروج پادگان‌ها از شهر است، همزمان پادگان دیگری در حال شکل‌گیری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمود میرلوحی در جریان دویست و بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: شهردار تهران براساس اطلاعات واصله ۷۰ هکتار زمین تفریحی میرزا حسینی در منطقه ۲۲ و حاشیه دریاچه خلیج فارس، در چارچوب توافق نامه‌ای بین اوقاف و شهرداری به صورت ۹۹ ساله تحویل شده است.

او ادامه داد: طبق اسناد مالی موجود ۱۴۱ میلیارد تومان توسط شهرداری تهران در این مجموعه هزینه شده است.

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با بیان اینکه اداره مجموعه به دلایلی نامشخص به دفتر شهردار وقت سپرده شده بود، گفت: این مجموعه به دلایل نامعلوم همزمان با تغییر مدیریت شهری به یکی از مراکز نظامی تحویل شده است. با توجه به سیاست‌های کلی و قوانین و مقررات موجود از جمله ماده ۱۷۳ برنامه سوم، ماده ۲۸ برنامه چهارم و ۲۰۲ برنامه پنجم و دستور مقام معظم رهبری مبنی بر خروج ۲۵ پادگان از شهرها، رویه های جدید و به ویژه تبدیل پادگان ۰۶ به عرصه عمومی، در نتیجه انجام فعالیت نظامی در این مجموعه توجیهی ندارد.

میرلوحی گفت: در حالی که در ۴ برنامه تاکید بر خروج پادگان‌ها از شهر داریم، همزمان پادگان دیگری در حال شکل گیری است. ۷۰ هکتار زمین یک پادگان ۰۶ دیگر است که در زمان مدیریت ما در حال شکل گیری است. از شهردار تهران می‌خواهم جدی پیگیر این موضوع باشند و از تشکیل پادگان جدید در شهر جلوگیری کند.

او ادامه داد: این همه قانون وجود دارد که در آنها تصریح شده است، از ایجاد پادگان جلوگیری شود و اگر در این زمینه تاخیر شود، بدعت بدی در زمان ما در حال رخ دادن است، چرا که همزمان با وسواسی که درخصوص پادگان ۰۶ وجود دارد، اما پادگان جدیدی در شهر در حال ایجاد است.

میرلوحی در پایان از شهرداری درخواست کرد اقدامات لازم برای استرداد این مرکز را به شورای شهر اعلام کند.

میرلوحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر