کد خبر: 929331 A

فراهانی تاکید کرد:

عضو شورای شهر تهران گفت: از شهردار محترم و مدیریت شهری به جد می خواهم هرگونه تخلف از قانون به ویژه توسط نهادهای قدرت را با جدیت دنبال کرده و به اطلاع مردم شریف برسانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در جریان دویست و بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: اخباری در خصوص تخلف پیمانکاران مربوط به نهاد ریاست جمهوری درمورد ساخت و ساز در منطقه یک، جماران بحث برانگیز شد که با پیگیری نمایندگان شورا و شهرداری تخلف موجود در ملک مذکور قلع و قمع گردید.

او ادامه داد: از احداث طبقه اضافی جلوگیری شد که نشان از جدیت مدیریت شهری و پافشاری بر قانون و قانونمندی است.

فراهانی گفت: اما سوال اساسی اینجاست که چرا باید نهادهای قدرت با سوءاستفاده از قدرتی که دارند بخواهند فراتر از ضوابط قانونی تخلف کنند؟ چرا مجلس که نماد قانونمندی است با تصاحب خیابان مردم حقوق شهروندی را زیرپا بگذارد؟

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: چرا بنیاد مستضعفان باید بدون اینکه کسی مزاحمش شود به کار ساخت پلاسکو ادامه دهد؟

او گفت: چگونه است که اگر شهروندی ضعیف تخلفی کوچک در ساختمان محقر خود انجام دهد مدیریت شهری با جدیت به قلع و قمع می پردازد.

فراهانی افزود: اما نهادهای قدرت با سوءاستفاده از قدرتی که دارند به خود اجازه تخلف و حرکت های فراتر از قانون می دهند؟ قانون به عنوان میثاق ملی، الهام بخش نظم اجتماعی ما است و در درجه اول باید توسط نهادهای قدرت محترم شمرده شود.

او در پایاین گفت: از شهردار محترم و مدیریت شهری به جد می خواهم هرگونه تخلف از قانون به ویژه توسط نهادهای قدرت را با جدیت دنبال کرده و به اطلاع مردم شریف برسانند.

حقوق ساخت و ساز شورای شهر تهران قانون جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر