کد خبر: 929140 A

ملکی خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از غرق شدن یک جوان اهل افغانستان در آبگیری حوالی شهرک حسن‌آباد خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: عصر روز گذشته جمعه سی‌ام خردادماه با تماسی که از طرف همکاران ما در آتش‌نشانی شهرک حسن‌آباد فشافویه داشتیم یک مورد حادثه غرق‌شدگی در آبگیر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه این محدوده خارج از حوزه استحفاظی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران تصریح کرد: نیروی‌های نجات ویژه و غواصان سازمان آتش‌نشانی تهران به عنوان نیروی کمکی به این منطقه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: نیروهای آتش‌نشانی به روستایی به نام خانلق اعزام می‌شوند و مشاهده می‌کنند یک آبگیر وسیع در آن محوطه که برای جمع‌آوری آب‌های سطحی بوده و در تابستان‌‌ها برای آبیاری زمین‌های کشاورزی استفاده می‌شده است.

ملکی تصریح کرد: به گفته اهالی محلی هیچ وقت از این آبگیر برای شنا و آب‌تنی استفاده نمی‌شده است اما ظاهرا ۴ الی ۵ جوان ۲۴ الی ۲۵ ساله برای شنا به داخل آب رفته بودند و ۴ نفر به هرطریقی که امکان داشته خود را از آب خارج کرده بودند اما متاسفانه یک نفر از آنها در داخل آب گرفتار شده بود.

وی تصریح کرد: عملیات جستجو تا ساعت ۴ بامداد ادامه داشته و دوباره صبح امروز عملیات جستجو آغاز می‌شود. بعد از مدتی تلاش حوالی ظهر امروز غواصان سازمان آتش‌نشانی تهران موفق می‌شوند این فرد که درعمق ۲۰ متری آب گرفتار شده بود بیرون بیاورند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: جسد این فرد به عوامل نیروی انتظامی مستقر در محل حادثه تحویل داده شد.

جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر