کد خبر: 928956 A

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اعلام برنامه شرکت متروی تهران برای توسعه شرقی خط ۴ عنوان کرد: اجرای این پروژه در ۳ فاز انجام می شود که با اجرای فاز اول شاهد اتصال خطوط ۴ و ۲ متروی تهران در تقاطع سردار سلیمانی – باقری خواهیم بود.

به گزارش ایلنا،‌ علی امام مدیرعامل این شرکت با اعلام برنامه توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران خاطرنشان کرد: این برنامه در ۳ فاز طراحی شده که هر یک از فاز ها در مدت زمان ۳ سال به بهره برداری می رسد و در صورت تامین مناسب بودجه امکان اجرای همزمان ۳ فاز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مترو عنوان کرد: در تلاشیم برای توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران نسبت به استفاده و جذب سرمایه گذار و ظرفیت مجتمع های ایستگاهی اقدام کنیم.

او با اشاره به اینکه توسعه شرقی خط ۴ مترو شامل۱۰ و نیم کیلومتر و ۹ ایستگاه است، عنوان کرد : این اقدام در راستای افزایش ظرفیت خط و تکمیل پوشش شبکه ریلی در پایتخت انجام می شود.

امام با اشاره به این که برخلاف برخی دیدگاه های گذشته، شاخص موفقیت در اجرای برنامه برای ما فقط تعداد تونل و ایستگاه ساخته شده نمی باشد، تاکید کرد: ملاک اصلی برای ما افزایش بهره‌وری و رضایت شهروندان است زیرا در غیر این صورت با خواب سرمایه و اتلاف آن مواجه می شویم و از سوی دیگر هدف اصلی در اقدامات فراموش می‌شود.

او با تاکید بر این که اجرای برنامه توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران منوط به نحوه تامین مالی است، عنوان کرد‌: فاز اول این پروژه شامل ساخت ۴ ایستگاه است که بر این اساس خط ۴ در تقاطع سردار سلیمانی - باقری به خط ۲ متصل می شود.

امام با اشاره به این که توسعه شرقی خط ۴ امکان تبادل مسافر با خطوط ۲ ، ۱۰ و اکسپرس B را فراهم می کند، افزود: به نظر می رسد در سال جاری مرحله طراحی فاز اول این برنامه به پایان برسد.

براساس گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مدیرعامل شرکت متروی تهران در پایان ابراز امیداری کرد: در بهمن ماه جاری مناقصه پیمانکار فاز اول برنامه توسعه شرقی خط ۴ برگزار و پیمانکار نهایی انتخاب خواهد شد.

علی امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر