کد خبر: 928931 A

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی از کاهش یک درصدی پرونده‌های حوادث کار در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود قادی پاشا، معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی در نشست خبری سازمان پزشکی قانونی که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، گفت: سال گذشته ۲۸ هزار حادثه کار داشته‌ایم که نسبت به سال ۹۷ یک درصد کاهش داشته است و بیشترین حادثه کار در قم، یزد و اصفهان و کمترین در گرگان، سیستان و بلوچستان بوده است.

وی ادامه داد: آزمایشگاه کهریزک رتبه اول در خاورمیانه را دارد. در مورد حادثه هواپیمایی اوکراین ما توانستیم در این آزمایشگاه با حداکثر توان در کمتر از یک هفته احراز هویت را انجام دهیم.

همچنین در ادامه نشست رضا حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی گفت: در حوزه منابع انسانی پتانسیل نیروی انسانی ما ۳ هزار نفر است.

وی ادامه داد : ۲۱ شهریور ماه امسال آزمونی برگزار می‌شود و ۲۰۰ نفر در این آزمون جذب می‌شوند و قول‌هایی داده شده تا بعد از آزمون هم بتوانیم نیروی مورد نیاز خود را جذب کنیم.

به گفته حاج منوچهری  ۲۰ هزار متر مربع به مجموعه سازمان اضافه شده است، همچنین کمیسیون های پزشکی ما به ویدئو کنفرانس تجهیز شده است.

در ادامه نشست غلامرضا حسن زاده رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اظهار کرد: سال ۹۸ آموزش همگانی در سازمان پزشکی قانونی آغاز شد و ۷۲ مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی منتشر کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ادامه داد:  سیستم اهدای پیکر برای مقاصد آموزشی راه اندازی شد و دفتر مطالعات فقهی درباره مباحث حقوقی و فقهی وجود دارد.

سپس رضا رئوفیان رئیس بانک اطلاعات ژنتیک ایران اظهار کرد: قوانین بالادستی در خصوص تشکیل بانک ژنتیک داریم‌. در بحث توسعه ذخایر با اولویت متهمین و مجرمین کارها انجام شد که با همکاری سازمان زندان ها صورت گرفت. در کشف علمی جرم مرکز تشحیص هویت ناجا با ما همکاری داشت.  در حوزه نرم افزار نیز با کمک نیروی انسانی آن را توسعه دادیم و در حال بهره برداری است و به کشف جرم کمک می کند.

در ادامه سعید شاه حسینی رئیس بانک سلول بافت و عضو نیز گفت: هدف ما این است که در پیوند اعضا و با ساخت بافت بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.  در حوزه تحقیقاتی کار انجام می‌شود و مراکز دانشگاهی از نمونه‌های بیماری خاص خود استفاده می‌کنند و به نیروی طبیعی دسترسی ندارند اما سازمان پزشکی قانونی می‌تواند نیروها را در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهد و همچنین در حوزه درمان انواع بیماری‌ها هم نمونه‌ها به پزشکان کمک می‌کنند.

سازمان پزشکی قانونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر