کد خبر: 928839 A

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در سفر به استان هرمزگان با حضور در بندرعباس، در جریان بازدید از بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهر، آخرین وضعیت درمان و خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را بررسی کرد.

به گزارش ایلنا، در بازدید از مراکز درمانی بندرعباس که با حضور قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، ملک پور، سرپرست مرکز نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت و فرشیدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت، بخش‌های مختلف بستری و ICU کووید ۱۹ بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)، مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) و بیمارستان صاحب الزمان (عج) بندرعباس، مورد ارزیابی قرار گرفت.

جان بابایی در این بازدیدها ضمن حضور در بخش‌ های مختلف، با پرسنل و کادر درمان گفت و گو کرده و فرآیندهای ارائه خدمت به مراجعان را بررسی کرد. آمارهای مراجعه روزانه، روند معاینه مراجعان، فرآیندهای ارجاع و پیگیری، از جمله نکات مورد بررسی معاون درمان وزارت بهداشت در این بازدید بود.‌

کاهش شمار مبتلایان به کووید ۱۹، نیازمند اهتمام و تلاش جمعی

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در شرایط فعلی باید با اهتمام و تلاش جمعی، بر کاهش شمار مبتلایان تمرکز کنیم، تاکید کرد: همه مردم باید با دقت پروتکل‌‌های بهداشتی را رعایت کنند، زیرا در صورت عدم رعایت این پروتکل‌ها، ممکن است استان‌های سفید هم به سمت هشدار بروند. بنابراین، باید به رعایت فاصله اجتماعی و موارد بهداشتی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و نگهداری بیشتر از سالمندان توجه ویژه شود.

ضرورت استفاده از ماسک در پیشگیری از انتقال ویروس

وی تاکید کرد: استفاده از ماسک نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد و استفاده از آن برای سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه ‌ای هستند، بسیار ضروری است.

خدمات رسانی درمان معاون وزارت بهداشت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر