کد خبر: 928711 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از وقوع آتش‌سوزی در یک انبار ذغال خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره این حادثه گفت:  ساعت ٢١:٢۶ جمعه‌شب یک مورد آتش‌سوزی واقع در میدان تجریش - کوچه ذغالی‌ها - به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به همراه تجهیزات پشتیبانی به محل اعزام شد، ادامه‌داد: محل حادثه یک ساختمان سه‌طبقه قدیمی‌ساز بود، در قسمت زیرزمین این ساختمان فضایی حدودا ۴٠ متری به انبار ذغال اختصاص داده شده بود. این محل دچار حریق شده و شعله‌ها به طبقه بالاتر نیز سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ساختمان قدیمی‌ساز و سقف آن چوبی بود، آتش از طریق چوب و ستون‌ها به شیروانی نیز سرایت کرده بود.

ملکی تصریح کرد: ظاهر ساختمان مسکونی بود اما گفته می‌شد که طبقات بالاتر محل استراحت برخی از کارگران است که خوشبختانه در محل حضور نداشتند.

وی با اشاره به اینکه حین رسیدن آتش‌نشانان به محل، حریق در حال گسترش به ساختمان سه طبقه مجاور بود، گفت: آتش‌نشانان بلافاصله عملیات را آغاز کردند و از گسترش حریق جلوگیری شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه یکی از معضلات شهر تهران این است که تصور می‌شود بافت قدیمی فقط در مرکز شهر و محدوده بازار واقع شده، خاطرنشان کرد: در شمال تهران و تجریش نیز از محلات قدیمی شهر محسوب می‌شوند. متاسفانه با وجود اینکه برخی ساختمان‌ها بسیار قدیمی هستند، مالکان بدون انجام ایمن‌سازی با تغییر کاربری ریسک خطر آن‌ها را افزایش می‌دهند.

آنش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر