کد خبر: 928421 A

با شناسایی ۲۵۹۶ مورد جدید؛

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادت لاری؛ سخنگوی وزار بهداشت از آخرین آمار کرونا در کشور خبر داد و گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۰ مورد بستری شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۷۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۵۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی درباره استان‌های با وضعیت قرمز گفت: استان‌های بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: اگرچه بیماری کرونا در کودکان با بروز علام کم همراه است اما آنها می‌توانند ناقل باشند بنابراین والدین باید از حضور کودکان در کنار پدربزرگ‌ها، مادربزرگها و مکان‌های عمومی جلوگیری کنند. همچنین تغذیه و واکسینه کردن این کودکان نباید تحت تاثیر اپیدمی قرار بگیرد.

آذربایجان شرقی کودکان والدین وزارت بهداشت بهبود یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر