کد خبر: 928355 A

معاون آموزشی وزارت علوم در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تفکیک پروتکل‌ها در بخش‌های مختلف دانشگاهی گفت: یک سری پروتکل که از ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده، مربوط به کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دانشگاه‌ها است، این پروتکل‌ها طبیعتا با پروتکل‌های حضور در سایر مکان‌های عمومی فرق می‌کند.

"علی خاکی صدیق" معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره پروتکل‌هایی که در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها باید توسط کارمندان، اساتید و دانشجویان رعایت شود و اینکه چقدر این پروتکل‌ها متناسب با فضاهای دانشگاهی و آزمایشگاهی طراحی شده است، گفت: پروتکل‌های لحاظ شده در بخش اداری دانشگاه‌ها همان پروتکل‌هایی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه اداره‌ها در نظر گرفته است.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تفکیک پروتکل‌ها در بخش‌های مختلف دانشگاهی گفت: یک سری پروتکل که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده، مربوط به کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دانشگاه‌ها است که البته پروتکل‌های مخصوص به خودشان را دارند. این پروتکل‌ها طبیعتا با پروتکل‌های حضور در سایر مکان‌های عمومی فرق می‌کند.

وی درباره پروتکل‌های مختص خوابگاها افزود: یک بخش دیگر پروتکل‌هایی که لحاظ شده مربوط به خوابگاه‌ها، سلف‌ها و همه خدمات دانشجویی است که آن هم پروتکل‌های خاص خودش را دارد.

خاکی صدیق در ادامه توضیح داد: همه این موارد در دانشگاه‌ها به شکل جداگانه زیر نظر بخش‌های مربوطه انجام می‌شود. به عنوان مثال رعایت پروتکل‌ها در خوابگاه‌ها و سلف‌ها زیر نظر معاونت دانشجویی، رعایت پروتکل‌های کلاس‌های آموزشی و آزمایشگاه‌ها به عهده معاونت آموزشی و یک سری پروتکل اداری نیز به دفتر اداری و مالی دانشگاه‌ مربوط می‌شود که آنها باید بر همه این امور نظارت کنند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: طبیعتا هر کدام از این بخش‌ها باید متناسب با شرایط پروتکل‌های خاص خود را داشته باشند. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا این پروتکل‌ها رعایت می‌شود یا خیر؟ گفت: نظارت بر این امور بر عهده خود دانشگاه‌ها است، ولی اینکه آیا مرکز نظارت وزارت علوم ارزیابی این کار را انجام می‌دهد یا خیر باید از آنها سوال کرد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به این پرسش که آیا از نظر شما لازم است برای هر صنف و سازمان متناسب با نوع فعالیت آنها، بازنگری نسبت به پروتکل‌های آنها صورت بگیرد؟ گفت: این سوال تخصصی است و باید آن را از وزارت بهداشت سوال کرد، زیرا آنهایی که بحث بیماری‌های واگیردار و همه‌گیر را مطالعه کنند می‌توانند نظر دقیق دهند.

دانشجو مرگ دانشگاه کرونا پروتکل علی خاکی صدیق کووید 19 ابتلا به کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر