کد خبر: 928285 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

وزیر آموزش و پرورش در نشست مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان شمالی در اسفراین از سرمایه گذاری ۶۰۰۰ میلیارد تومانی دولت و خیران مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی با بیان اینکه هر فردی که برای پیشرفت و تعالی جامعه زحمت می کشد باید یک مسیر امن و مطمئن را انتخاب کند و هیچ مسیری مطمئن تر از مسیر افزایش آگاهی جامعه نیست، گفت: بزرگترین سرمایه جامعه، چاه های نفت و دیگر ثروت های طبیعی رو و درون زمینی نیست بلکه نیروی انسانی است که باید از کیفیت لازم برخوردار باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اولویت آموزش و پرورش حمایت از استان های محروم است. بنابراین برای تحقق این هدف، اجرای طرحی با هدف مشارکت همگانی در مدرسه سازی با عنوان آجر به آجر را برنامه ریزی کرده ایم.

وی با بیان اینکه دولت و مجمع خیرین مدرسه ساز با همکاری یکدیگر در حال انجام کار بزرگی هستند، گفت: دولت پیش بینی بیش از ۳هزار میلیارد تومان برای حمایت از خیران مدرسه ساز کرده است تا با هر سرمایه گذاری که خیرین مدرسه انجام می دهند، دولت هم سهم ۵۰درصدی خود را در مدرسه سازی انجام دهد.

وزیر آموزش و پرورش از وجود ۸۶۰باب مدرسه فرسوده و تخریبی در پایتخت خبر داد و گفت: ستاد مدیریت بحران اعلام کرده که کلاس درس در این مدارس نمی توان دایر کرد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه برای رفع جبران محرومیت در حوزه مدارس، اولویت آموزش و پرورش سرمایه گذاری در مناطقی با سرانه فضای آموزشی کمتر است، گفت: در حال حاضر محروم ترین استان های کشور از نظر سرانه فضای آموزشی، استان سیستان و بلوچستان و تهران است.

وی با اشاره به اینکه متوسط فضای آموزشی ۵متر و ۲۱سانتی متر است، افزود: متوسط فضای آموزشی خراسان شمالی پنج متر و ۳۳سانتی متر است که ۱۲سانتی متر از متوسط کشوری بالاتر است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه افرادی که برای آموزش و مدرسه سازی سرمایه گذاری می کنند، وارد یک خدمت ابدی شده اند، گفت: با انسان های باکیفیت، همه چیز کیفیت پیدا می کند و اگر  بخواهیم شرایط زندگی مردم تغییر و ارتقا یابد، باید بر آگاهی جامعه سرمایه گذاری کرد.

وی تصریح کرد: دولت در حمایت از خیران مدرسه ساز در سال جاری سه هزار و ۳۵۰میلیارد تومان در نظر گرفته است و به میزانی که خیران در امر مدرسه سازی آورده داشته باشند دولت نیز به همان مقدار حمایت خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این رقم را در سال گذشته ۱۰۰۰میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش در سال جاری طرحی را با عنوان آجر به آجر تدوین کرده که طبق این طرح تمامی افراد در امر مدرسه سازی مشارکت کنند.

حاجی میرزایی هدف از طرح آجر به آجر را مشارکت همه افراد جامعه در امر مدرسه سازی اعلام کرد، تاکید کرد: برای پیشرفت جامعه به این روحیه نیاز داریم.

آموزش و پرورش خراسان شمالی دولت سرمایه گذاری مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر