کد خبر: 927945 A

رئیس سازمان مدارس غیردولتی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی گفت:‌ اگر مدیری تخلف کرده و دانش‌آموزان ابتدایی را در ایام کرونا به مدرسه کشانده است، قطعا با او برخورد خواهیم کرد.

«مجتبی زینی‌وند» معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی در ‌گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره کیفیت آموزش مجازی مدارس غیردولتی و بسترهای ایجاد شده برای آنها در مقایسه با مدارس دولتی گفت: بهتر است، مقایسه‌ای در این زمینه بین مدارس غیردولتی و دولتی انجام نشود این مقایسه درست نیست و شاید به نوعی هتک حرمت به مدارس دولتی باشد، زیرا آنها هم به خوبی کار کردند. برخی از مدارس دولتی در کشور ما آموزش مجازی بسیار قوی داشتند.

وی در ادامه توضیح داد: طبیعتا مدارس غیردولتی شهریه دریافت کردند و برای این روند هزینه می‌‎کنند؛ به طور مثال قلم نوری،‌ تبلت و یا نرم افزار خاصی تهیه می‌کنند که آموزش آنلاین باکیفیت و در تعامل نزدیک میان معلم و دانش‌آموز برقرار باشد. ممکن است این امکانات برای آموزش مجازی در مدرسه دیگری وجود نداشته باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در مدارس غیردولتی بازخوردهای متعددی از آموزش آنلاین گرفتیم. با توجه به اینکه موسسان این مدارس بیشتر به دنبال جلب رضایت اولیا هستند به همین خاطر از همه این ظرفیت‌ها استفاده کردند، از این رو صبح و بعدازظهر از طریق  تمام روش‌ها، سعی کردند، آموزش آنلاین را برگزار کنند.

رئیس سازمان مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی گفت:‌ ما مدارسی داشتیم که از ساعت ۸ صبح تا بعدازظهر آموزش آنلاین داشتند، تمام طول بعدازظهر هم آزمون آنلاین برگزار کردند و بعد از آزمون هم به اولیا دانش‌آموزان بازخورد مجازی را ارائه داده‌اند. یعنی از صبح آموزش را آغاز کردند، بعداز ظهر آزمون گرفتند و بعد از آن کارنامه دانش‌آموزان و نتیجه ارزیابی‌های آنان را به شکل مجازی به اولیا ارائه کرده‌اند.

زینی‌وند خاطرنشان کرد:‌ شاید درست نباشد بگوییم که همه مدارس غیردولتی دارای این امکانات و شرایط هستند، اما در اکثریت قریب به اتفاق مدارس غیردولتی برگزاری آموزش‌های الکترونیکی و آموزش‌های مجازی به خصوص در بستر آموزش آنلاین قوی و قدرتمند بوده است.

وی در واکنش به برخورد برخی مدیران مدارس غیردولتی که در ایام کرونا به اجبار دانش‌آموزان ابتدایی را به مدرسه کشاندند؟ گفت:‌ اگر مدرسه‌ای چنین کاری کرده باشد مطمئن باشید، قطعا با آن مدیر برخورد خواهد شد. ما این موضوع را بررسی نکردیم، اما قطعا بعد از این پیگیری خواهیم کرد.

رئیس سازمان مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی در پاسخ به این سوال که چرا برخی مدیران خودمختار عمل می‌کنند؟ گفت: هیچ مدرسه‌ای از نظر ما به هیچ جا وصل نیست و مطمئن باشید، هر مدرسه‌ای که تخلف کرده باشد ما با آن برخورد خواهیم کرد. اگر مدیری تخلف کرده و دانش‌آموزان ابتدایی را در ایام کرونا به مدرسه کشانده است، قطعا با او برخورد خواهیم کرد. مدیران مدرسه غیردولتی نمی‌توانند به کسی وصل باشند، ما در برخورد با متخلفان مسامحه‌ای با افراد نداشتیم و برای کسی وساطتی نکردیم.

آموزش مجازی کیفیت عدالت مجتبی زینی وند بی عدالتی رییس سازمان معاون آموزش و پرورش مدرسه غیردولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر