کد خبر: 926164 A

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از تدابیر شهرداری برای کاهش بار ترافیکی در اطراف بوستان ارتش خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آرش حسینی میلانی در جریان جلسه مشترکی که با حضور جمعی از مدیران شهری و نمایندگان  ارتش جمهوری اسلامی در محل پادگان ۰۶ برگزار شد، گفت: توافق بین ارتش و شهرداری که منجر به اضافه شدن ۳۵ هکتار به فضای سبز شهری شده است یک اتفاق میمون و مبارک است. 

او با تاکید بر اینکه تمام تلاش‌ها در این مجموعه باید به صورتی باشد که اثرات منفی احتمالی به لحاظ اجتماعی و یا ترافیکی کاهش یابد، تصریح کرد: در ارائه‌ای که در جریان نشست امروز توسط مشاور طرح ذکر شد، مشخص بود که با افزایش تراکم و ارتفاع تلاش کردند تا پهنه‌های باقی‌مانده در حد امکان کمتر تخریب شود و از ۱۵ هکتاری که در اختیار ارتش است نیز تنها در دو هکتار ساخت و ساز انجام می شود. 

میلانی ادامه داد: این مساله بسیار مهم است چرا که هم ملاحظات محیط‌زیستی مدنظر قرار گرفت و هم ملاحظات میراثی و در ۱۵ هکتار نیز توجه به این دو عامل ساخت و ساز را محدود کرده است. 

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در مساله ارتفاع نیز مساله منظر در بارگذاری‌ها رعایت شده است گفت: به گونه‌ای که منظر به سمت توچال حفظ می‌شود و این مساله خیلی مهمی است. 

میلانی همچنین در خصوص ترافیکی که با بارگذاری‌های صورت گرفته به منطقه تحمیل خواهد شد گفت: حتما پیوست ترافیکی توسط معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری بررسی خواهد شد و شورای شهر نیز در مورد اثرات بر روی محیط اطراف نقطه نظراتی دارد که پیوست‌های آن تهیه می‌شود و تلاش خواهد شد تا نگرانی‌ها به حداقل برسد.

میلانی در پاسخ به این سوال که بارگذاری در این فضا و تبدیل آن به پارک با توجه به ترافیکی که خیابان پاسداران همیشه درگیر آن است، ترافیک را در آن را دوچندان نخواهد کرد؟ تصریح کرد: علاوه بر اینکه باید بر روی پیوست ترافیکی این طرح بررسی دقیقی صورت گیرد، باید تقاضای سفر به این پارک نیز مطالعه کارشناسی صورت گیرد و حتما رفاه حال ساکنین محلات اطراف درنظر گرفته شود.

او ادامه داد: اگر در این منطقه تقاضای سفر شدید ایجاد شود باید شهرداری از نظر ظرفیت دسترسی به پارک  تدابیری در  نظر گیرد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه از جمله این تدابیر این است که نتوان به این مکان دسترسی خودرویی ایجاد کرد گفت: محدودیت دسترسی خودرویی باعث می‌شود مقداری مشکل ترافیکی کمتر شود.

میلانی در پاسخ به این سوال که با توجه به وعده شهردار مبنی بر افتتاح بوستان ارتش در هفته دفاع مقدس، انجام این مطالعات کارشناسی و نتیجه گیری برای آن زمان بسیار کمی است گفت: باید تلاش شود تا راه‌اندازی چنین پارکی هم با شئونات ارتش تناسب داشته باشد و هم حقوق شهروندی رعایت شود. همچنین سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری استانداردی برای تحویل کار دارد که باید رعایت شود و اگر مجموعه این موارد به آن تاریخ برسد افتتاح انجام می‌شود و اگر نرسید، معمولا یک مهلت زمانی در نظر می‌گیرند تا اینجا به خوبی آماده و تحویل مردم داده شود.

آرش حسینی میلانی بوستان ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر