کد خبر: 923239 A

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته، ۲۷۴ نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز که در۳ نقطه شهر یزد به صورت مخفیانه دپو شده بودند در چند عملیات پلیسی دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سردار"عباسعلی بهدانی فرد" درباره این خبر اظهارکرد: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و با هدف مبارزه جدی با ناامن کنندگان امنیت استان، ماموران پلیس شهرستان یزد با انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و پلیسی از دپوی تعدادی اتباع غیرمجاز در۳ نقطه شهر یزد مطلع و محل اختفای آنها را شناسایی و در چند عملیات جداگانه۲۷۴ نفر از آنها را دستگیر کردند.

بهدانی فرد با بیان اینکه، این افراد از مرزهای شرقی و جنوب شرق کشور به صورت غیرمجاز وارد کشور شده بودند، تصریح کرد: مقصد بعدی افراد دستگیر شده، استان های مرکزی کشور بود که با خودروهای شوتی این عمل مجرمانه صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در این رابطه تعدادی از افرادی که در امر جابه جایی غیر مجاز این اتباع فعالیت می کردند، شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار دارند، خاطرنشان کرد: اتباع خارجی باید با اخذ مجوزهای قانونی و برابر پروتکل های بین المللی به کشور ایران وارد شوند تا شاهد تکرار چنین حوادث دردناکی برای آنها نباشیم.

رئیس پلیس استان یزد افزود: با وجود مشکلات اخیر پیش آمده برای اتباع بیگانه غیرمجاز باز هم شاهد تردد بدون مجوزاین افراد در سطح جاده ها و حاشیه شهرها و نارضایتی مردم و احساس ناامنی شهروندان هستیم که پلیس در این خصوص برابر وظایف ذاتی و قانون نسبت به دستگیری و طرد اتباع بیگانه غیرمجاز اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه قاچاق اتباع بیگانه باعث نارضایتی شدید مردم شده و به دنبال آن درخواست مکرر آنها در برخورد قاطع با این پدیده مجرمانه را به دنبال داشته است، افزود: متاسفانه افرادی فرصت طلب و سودجو با بی توجهی به قانون؛ اقدام به قاچاق انسان کرده و ضمن به خطر انداختن جان خود و دیگران امنیت استان را مخدوش کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار بهدانی فرد با بیان اینکه برابر قانون، هر تبعه خارجی می بایست قبل از ورود به جمهوری اسلامی ایران مجوز لازم برای ورود و اقامت داخل کشور را از مراجع رسمی اخذ کند؛ در غیر این صورت دستگیر و به کشور مربوطه طرد خواهد شد، افزود: امیدواریم با همکاری و پیگیری مسئولان استان و کشور شاهد ساماندهی وضعیت موجود و رفع این معضل جدی باشیم.

فرمانده انتظامی استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر