کد خبر: 923201 A

رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک میان سازمان غذا و دارو با وزارت راه و شهرسازی، از انجام اقدامات ویژه به منظور حل مشکلات در زمینه حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، محمدرضا شانه‌ ساز با اشاره به تشکیل جلسه ای به منظور ایجاد کارگروهی متشکل از مدیران سازمان غذاودارو، وزیر راه و شهرسازی و مدیران این وزارتخانه، گفت: اگرچه در شعارهای عوام فریبانه از سوی آمریکایی ها گفته می شود که دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها نمی شود، اما عملا حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها بوده و مشکلات عدیده را ایجاد کرده است.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی در زمینه تحریم ها بار سنیگنی را به دوش کشیده است، ممانعت از حمل و نقل دارو و اقلام سلامت محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی یکی از محورهای اصلی تحریم دشمنان علیه مردم ایران بوده است، که در وزارت بهداشت و راه و شهرسازی در دوران تحریم با آن مواجه بودیم و با شیوع کرونا، تحریم ها را سخت تر کرده است.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری های مناسب وزارت راه با تمام توان از جمله شرکت های هواپیمایی، کشتیرانی و زمینی، عنوان کرد: با مذاکراتی که وزیربهداشت و راه و شهرسازی حول مسائل مختلف داشتند، جلسه ای به اتفاق مدیران کل، روسای اتحادیه ها، سندیکاهای مربوطه و مدیران عامل شرکت های خطوط هوایی در زمینه تجارت و تولید دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: دراین جلسه تمامی مشکلات با جزییات و به صورت مصداقی مطرح شده و مشکلات موجود در تامین، تدارک و حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مورد بحث قرار گرفت. در این راستا، وزیر راه و شهرسازی نیز دستوراتی دادند که امیدواریم با تشکیل این کارگروه دیگرشاهد وقفه ای در حمل و نقل اقلام سلامت محور به کشور نباشیم.

رییس سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر