کد خبر: 923165 A

شهردار تهران خبر داد:

شهردار تهران از کاهش ۴۰ درصدی ترافیک در محدوده مرکزی پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم بهره‌برداری از بوستان ارتش گفت: توافقی که امروز صورت گرفت نتیجه ده سال مذاکره  و اراده برای آنکه کاری به نفع شهر است.

او افزود: این اقدام تجربه خوبی بود که نشان می دهد اگر در شهر همه هم فکر باشند، به طور قطع آن هدف تحقق خواهد یافت. این کار ابتدا در دل شهرداری تهران و سپس کمیسیون ماده پنج و سپس در شورای عالی شهرسازی و با همکاری وزارت دفاع و راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی و شورای شهر تهران صورت گرفت.

شهردار تهران با اشاره به اینکه جلسات متعدد کارشناسی برای آن انجام شد افزود: بر اساس قانون خروج پادگان‌ها از شهر ها موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

حناچی افزود: از ۴۹ هکتار کل فضای پادگان ۱۵ هکتار در اختیار ارتش و ۳۵ هکتار هم در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت و قرار است ساختمان های موجود در آن مرمت و مورد استفاده قرار گیرد

حناچی با ابراز امیدواری از افتتاح این بوستان در هفته دفاع مقدس گفت: امیدواریم در هفته دفاع مقدس درب این بوستان به روی مردم باز شود و حلاوت آن برای همه مردم تهران قابل لمس باشد.

او در پاسخ به این سوالی درباره نوع ساخت‌وساز در بخشی  از پادگان ۰۶ که در اختیار ارتش است، گفت: کلیات سطح و سطوح  در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده است و حدود ۳۲۰۰ واحد مسکونی خواهد داشت و یک هتل پنج ستاره در آن دیده شده است.

شهردار تهران ادامه داد: بخش های تجاری و اداری نیز در آن دیده شده و همچنین اتصالی هم از داخل صیاد شیرازی به داخل مجموعه که تاثیر زیادی در داخل مجموعه نخواهد داشت، دیده شده است و تنها تایید  دریافت پروانه ساخت خواهد بود و به لحاظ حقوقی مرحله دیگری پیش رو نداریم چرا که به تایید شورای عالی شهرسازی رسیده است.

او در پاسخ به سوالی درخصوص پادگان دوشان تپه گفت: هنوز در این خصوص توافقی صورت نگرفته است، چرا که درمورد پادگان هایی صحبت خواهیم کرد که قبلا گردش کار خود را در نیروهای مسلح انجام داده باشند.

حناچی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اولین روز اجرای طرح ترافیک  سال ۹۹ در شهر تهران چگونه بوده است، گفت: ارزیابی خودروها در امروز را نگرفته ام، اما به طور طبیعی و قطع  باید حدود ۴۰ درصد ترافیک در مناطق مرکزی تهران کاهش پیدا کرده باشد.   

پیروز حناچی طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر